25 lat Leniwca i Prawdy – koncerty w Klubie u Bazyla

25 lat Leniwca i Prawdy
fot. facebook.com/events/545113099247851

Dla Leniwca i Prawdy 2019 jest rokiem, w którym zespoły kończą po 25 lat. Z tej okazji została zorganizowana trasa koncertowa z udziałem gości. Na koncercie w Poznaniu wraz z Leniwcem i Prawdą zagrają: QULTURKA i ZMAZA!

Poznański koncert z okazji 25 lat Leniwca i Prawdy odbędzie się 22 marca 2019 roku w Klubie u Bazyla. Na teren imprezy będzie można wejść o godzinie 18:00, a pierwszy zespół ma zacząć grać już o 19:00. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne – można je kupić w klubie lub na stronie ticketos.pl w cenach: 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Leniwiec

Został założony w 1994 roku w Jeleniej Górze. Od początku istnienia zajmuje się melodyjną mieszanką punk-rocka, reggae i ska z domieszką saksofonu, akordeonu i puzonu. Teksty poruszają tematy dla nich ważne, czasem polityczne, ale i niepoważne, a wszystko to okraszone jest dobrym humorem, dowcipem i zabawą. W całej swojej dwudziestopięcioletniej historii zagrali prawie 700 koncertów, dzieląc scenę z gwiazdami punk-rocka, takimi jak GBH, Wasted, Asta Kask czy The Exploited.

 

Prawda

Pochodzą z Wrocławia i grają muzykę punk-rockową. Zespół latem 1994 roku założyli Skuter i Melon, a ich debiutancka płyta, Biologia z drugiej strony, została zarejestrowana w grudniu 1994 roku. Na koncie mają pięć płyt długogrających, parę EP-ek, składanki i album kompilacyjny. W 2009 roku zawiesili działalność, by w 2016 wrócić na scenę. Obecnie zajmują się promocją ich najnowsze wydawnictwo – album Chaos in Poland.

 

QULTURKA

Zespół pochodzi z Piły, został założony w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy w 2006 ostro zabrali się za granie i tak z nową siłą funkcjonują do dzisiaj. Grają muzykę punk-rockową, ale potrafią do niej dorzucić elementy dzwięków ska. Bas, gitary, akordeon i perkusja tworzą dobry klimat pod uzupełniające się wokale damski i męski. Poruszają tematy antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne, robiąc to świadomie i intencjonalnie.

 

ZMAZA

Trzcianeckie trio grające punk-rocka w czystej postaci. Ich początki sięgają lat 90., chociaż pierwszą płytę wydali w 2005 roku. W 2006 roku zespół został laureatem I nagrody Jury na Jarocin Festiwal. W 2014 roku zagrali na Małej Scenie dwudziestej edycji Przystanku Woodstock.

 

Prawda, muzyka, szacunek – PUNKY REGGAE Live 2019

Prawda, muzyka, szacunek – PUNKY REGGAE Live 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o