#15 Grafomański Przegląd Muzyczny – 09.03.2018

nowy album Tool

W piętnastym wydaniu przeglądu: nowy album Tool, Rick i Morty, IKEA i gramofony, hip-hopowy krążek Herbiego Hancocka oraz Santana na kwasie. 

Minęły kolejne tygodnie, więc przyszedł czas na nowe, zwięzłe podsumowanie muzycznych wydarzeń. Piętnaste wydanie Grafomańskiego Przeglądu Muzycznego jest nastawione na zapowiedzi nowych płyt, bo tych w niedalekiej przyszłości nie zabraknie, ale pojawi się także wątek sprzętu muzycznego. Po raz kolejny zapraszam do wysłuchania utworów załączanych do poszczególnych newsów. W Kąciku Nagrań Koncertowych czeka Santana i prawdopodobnie najsłynniejszy woodstockowy występ po spożyciu LSD.

#1 Tool nagrywa nowy album!

Tool to zespół, który w ciągu prawie trzech dekad działalności wydał zaledwie 4 płyty długogrające. W świecie rocka formacja jest uznawana za wzór muzyków-perfekcjonistów. Płyta była zapowiadana już przez ostatnich parę lat, ale dopiero w tym roku fani otrzymali jasny przekaz – Tool pracuje w studiu od 5 marca nad nowym materiałem. Perkusista zespołu, Danny Carey, potwierdził doniesienia prasowe odnośnie ukończenia płyty jeszcze w tym roku:

“Tak. Mówię to definitywnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prawdopodobnie skończymy płytę w pierwszej połowie roku. Do tego dochodzą kwestie techniczne, produkcja. Ile to zajmie, nie jestem w stanie powiedzieć.”

#2 Kendrick Lamar, Common, Snoop Dogg i Kamasi Washington na nowej płycie Herbiego Hancocka

Herbie Hancock to jazzman-wizjoner słynący  z otwartości na wszystkie gatunki muzyczne. Jego nowy album będzie oscylował wokół jazzu z elementami hip-hopu. Do tej pory artysta nie wyjawił daty ani tytułu nowego wydawnictwa, ale zapowiedziano, z kim podejmie współpracę. Patrząc na wymienione wyżej nazwiska można twierdzić, że Hancock wybrał wprost wymarzony skład, biorąc pod uwagę dokonania Lamara i innych muzyków w ostatnich latach. Pojawią się także reprezentanci West Coast (Snoop Dogg) i East Coast (Common). Warto także przypomnieć, że Kamasi Washington wziął udział w nagrywaniu płyty To Pimp a Butterfly i bardzo chętnie angażuje się w hip-hopowe projekty. Ostatnią płytą Hancocka była wydana w 2010 roku The Imagine Project.

#3 Greeta Van Fleet – album na ukończeniu

Amerykański zespół jest objawieniem ostatniego roku w muzyce rockowej. Panowie reprezentują dziarski blues rock, który silnie nawiązuje do muzyki lat 70. a zwłaszcza do Led Zeppelin. Do tej pory wydali dwa mini-albumy i szykują się do wydania kolejnego wydawnictwa, już pełnoprawnego LP. Gitarzysta Jake Kiszka udzielił wywiadu magazynowi Loudwire, gdzie powiedział:

“Na początku lutego zaczęliśmy intensywnie pracować nad albumem, podróżując między Detroit, a Nashville. Mamy archiwum piosenek, które stworzyliśmy przez lata, jest ich ok. 30. Napisaliśmy też dużo w trakcie nagrywania tego albumu. Wciąż oceniamy, które z nich są najlepsze, aby móc zdecydować, które wybierzemy na album. Postanowiliśmy jednak nagrać je wszystkie – po prostu, by udokumentować ten okres.

Myślę, że jesteśmy blisko ukończenia albumu. Wygląda na to, że skończymy go nagrywać szybciej, niż przypuszczaliśmy.”

#4 Rick i Morty – zapowiedź mixtape’u Logica

Amerykański raper opublikuje mixtape Bobby Tarantino II. Logic wybrał prawdopodobnie jedną z najlepszych możliwych form promocji nowego materiału – użyty został krótki film z rozmową Ricka i Morty’ego. Animacja dla dorosłych to jeden z najbardziej znanych seriali prezentowanych na Netfliksie, a kolejny sezon pojawi się w przyszłym roku.

#5 IKEA z nową linią produktów FREKVENS

Frekvens to po polsku częstotliwość. Razem z Teenage Engineering szwedzki gigant stworzył całą gamę produktów, dzięki której młody człowiek może wyprawić dobrą imprezę, oczywiście pod względem muzyczno-wizualnym. W katalogu znajdziemy: gramofony, głośniki, czy światła. Kolekcja trafi do sklepów w lutym 2019 roku.

Kącik Nagrań Koncertowych

Więcej o słynnym występie Santany w poniższym materiale:

#14 Grafomański Przegląd Muzyczny – 21.02.2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o