Zgadnij kto – już w księgarniach! [info + fragment książki]

Chris McGeorge - Zgadnij kto
Debiutancki thriller Chrisa McGeorge’a pt. Zgadnij kto – już w księgarniach! Początkujący autor zabierze czytelnika do hotelowego pokoju, by w zamkniętym pomieszczeniu rozegrać psychologiczną rozgrywkę. Czy odgadniesz, kto jest mordercą?

Zgadnij kto, po niezwykle ciepłym przyjęciu w Wielkiej Brytanii, ma dziś swoją polską premierę. Ta oryginalna powieść, której konwencja została zainspirowana coraz popularniejszym motywem escape roomów, to pełna emocji, konfliktów i napięcia lektura. Wciągająca fabuła, której akcja dzieje się w klaustrofobicznym wnętrzu hotelowego pokoju, będzie w chwilach retrospekcji wybiegała poza jego ściany. Żeby bowiem rozwiązać przerażającą zagadkę, główny bohater będzie musiał się zmierzyć z duchami przeszłości.

Nic nie jest takim, jakim się wydaje…

Budzisz się nad ranem w hotelu. Z poprzedniego dnia – a przynajmniej z jego końcówki – pamiętasz niewiele, ale dla ciebie to nic dziwnego. Jesteś przecież gwiazdą telewizyjną. Jesteś „detektywem z sąsiedztwa”, który demaskuje, tropi i wykrywa wszelkie oszustwa. Moralizujesz i osądzasz. Żyjesz, spalając się w zawrotnym tempie – na początku nie dziwi cię więc ten obcy hotel i luka w pamięci. Tylko te kajdanki, którymi jesteś przykuty do łóżka… Ale to pewnie echo wczorajszego wieczoru, więc może nie ma się czym przejmować…  W pokoju nie ma nikogo oprócz ciebie…Choć…

Słyszysz oddech i jakieś dziwne szmery; nie jesteś sam. W chwilę po twoim przebudzeniu z podłogi z różnych miejsc w pokoju podnosi się pięć osób, których nigdy wcześniej nie widziałeś na oczy. Też nie wiedzą, skąd się tu wzięły. Każda jest na swój sposób zirytowana, zdezorientowana, a w dodatku zła – głownie na ciebie, bo podejrzewają, że są w ukrytej kamerze. Że robisz swój program ich kosztem, że trafiły do jakiegoś reality show wbrew własnej woli.

Atmosfera się zagęszcza

Nikt nic nie wie. Dziewczyna, która obudziła się zaraz po tobie, wchodzi do łazienki i po chwili rozlega się stamtąd przeszywający krzyk. Zwłoki, całe we krwi, w wannie… Po chwili dowiesz się – w dość przerażający, a zarazem absurdalny sposób –  że tego człowieka zabiła któraś z osób zamkniętych z tobą w pokoju.

Ale sytuacja staje się beznadziejna dopiero wówczas, gdy okazuje się, że masz trzy godziny na wytypowanie osoby, która dopuściła się zbrodni. Inaczej wszyscy zginiecie. Co to wszystko oznacza? Czy ma to związek ze sprawą sprzed lat, kiedy jako uczeń podstawówki rozpracowałeś okoliczności dziwnej śmierci swojego nauczyciela matematyki? Czy ktoś cię testuje? Ale dlaczego w aż tak ekstremalny sposób? No i… czy uda ci się przeżyć?

Zapraszamy do lektury obszernego fragmentu powieści Zgadnij kto Chrisa McGeorge’a, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.


“Zgadnij kto” jest objęte patronatem Kulturalnych Mediów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o