Zbrodnia i Karaś – w pogoni za mordercą!

Zbrodnia i Karaś
Źródło: materiały prasowe

Zbrodnia i Karaś, czyli debiut w wielkim stylu! Aleksandra Rumin wciąga czytelnika w świat pełen intryg i zagadkowych morderstw, a wszystko to upiększa barwnym i zdecydowanie sarkastycznym poczuciem humoru. Przed wami kryminał z satyrą w roli głównej.

Zbrodnia i Karaś – ktoś tu nie był lubiany…

Na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nie dzieje się dobrze. A wszystko to za sprawą trupa… I to nie byle jakiego trupa! Sprzątaczki podczas wykonywania swojej pracy przypadkowo znajdują ciało nielubianego profesora Ernesta Karasia. Poszlak? Niestety brak. Podejrzanych? Całe mnóstwo. W końcu nie bez powodu nienawidzili go wszyscy. I życie toczy się dalej, a śmierć jednego człowieka zmienia los tych, którzy byli obecni owego dnia na uczelni. Jedno jest pewne. Zbrodnia i Karaś nie da o sobie zapomnieć.

Coś się dzieje

Autorka z pełną premedytacją rozwija wątki poszczególnych postaci, przez co doskonale je portretuje, a czytelnika wodzi za nos. Bo chociaż akcja rozgrywa się na przestrzeni wielu lat, to z tyłu głowy nadal zadajemy sobie pytanie: kto z nich zabił i czy prawda ujrzy kiedyś światło dzienne? Tym samym Aleksandra Rumin niejednokrotnie zabiera nas na wyżyny absurdu samej bawiąc się bez opamiętania. Wolno jej? Oczywiście. Uchyliła odbiorcy drzwi do zwariowanego świata, gdzie logika nieraz odchodzi na dalszy plan, a przerysowani bohaterowie wywołują salwy śmiechu. Małe ostrzeżenie – nie czytać w miejscu publicznym. Chociaż niekontrolowany wybuch do książki zawsze jest miłą odmianą, niż ten do ekranu telefonu.

Kryminał z humorem

Zbrodnia i Karaś to powieść przy której nie sposób się nudzić. Komiczne sytuacje przeplatane z niepokojącymi akcjami sprawdzają się w stu procentach. Aleksandra Rumin charakteryzuje się przyjemnym piórem, co tylko umila lekturę jej książki. Nie można jednak o czymś zapomnieć. Już nigdy nie spojrzycie tak samo na własny uniwersytet. Autorka z całą pewnością przyczyni się do odciśnięcia piętna na tej płaszczyźnie. Polecam tym, którzy przy kryminałach szukają powodu do śmiechu. Tego dostaniecie w ogromnej ilości!


Zapoznajcie się z fragmentem Zbrodni i Karasia

Aleksandra Rumin, czyli debiut kryminalny z humorem!

Zbrodnia i Karaś objęta jest patronatem Kulturalnych Mediów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o