S.K. Tremayne powraca! Zanim umarłam [recenzja]

Nadeszła prawdziwa gratka dla wszystkich fanów twórczości S.K. Tremayne. Autor bestsellerowej pozycji Bliźnięta z lodu powraca na wydawnicze półki z thrillerem psychologicznym Zanim umarłam. Jak przystało na Tremayne, tym razem również nie zabraknie sensacyjnych momentów i tajemniczości.

Prawdziwy koszmar dopiero się zacznie…

W malowniczej, choć nieco mrocznej scenerii dartmoorskich wrzosowisk poznajemy główną bohaterkę – Kath Redway. Jej życie do czasu wypadku nie wyróżnia się niczym szczególnym. Pracowity mąż Adam, kochająca córeczka Lyla, stała praca i umieszczony pośród wysokich wrzosowisk dom, stanowią dla niej ostoję bezpieczeństwa. Kiedy jednak Kath na skutek poważnego wypadku doznaje zaniku pamięci, wszystko zdaje się runąć jak domek z kart. Mąż staje się nagle oziębły, a córka zaczyna zachowywać się jeszcze bardziej dziwnie niż zazwyczaj. Na domiar wszystkiego, kobieta dowiaduje się, że nie był to zwykły wypadek tylko…próba samobójcza. W jej głowie pojawia się tylko jedno pytanie: dlaczego?.

Co się stało zanim umarłam?

Czarna woda na zawsze miała mnie pochłonąć. Zamknięte drzwi auta na zawsze miały mnie uwięzić. Pamiętam jedynie to wszechogarniające poczucie nieruchomości (…). A jednak nie zginęłam. Kath nie poddaje się. Nie wierzy, że w jedną chwilę zostawiłaby wszystko to, co było w jej życiu najdroższe. Czy powracające wspomnienia pomogą jej dotrzeć do źródła prawdy? A co jeśli rodzina ukrywa przed nią więcej niż przypuszcza?

Zanim umarłam – kolejny bestseller czy jednak zwyczajny thriller?

Zanim umarłam zdecydowanie przypisuję miano bestsellerowej książki. Nie zawiedzie się ten, kto lubi nieoczywiste momenty, zwroty akcji, a szczególnie podtrzymujące w napięciu do ostatnich stron zakończenia. Malownicze, ale i jednocześnie mroczne opisy rozległych wrzosowisk, jeszcze bardziej podsycają aurę tajemniczości i niepokoju. Podczas czytania nasuwało mi się tyle pytań i wątpliwości, że nie chciałam odkładać książki, dopóki nie poznałam odpowiedzi. Autor w mistrzowski sposób potrafi wodzić czytelnika za nos i kierować jego emocjami. Polecam bez dwóch zdań!


Zachęcam do zapoznania się z najnowszą powieścią Mister E. L. James.