STAR WARS. ZAPOWIEDZI LITERACKIE Z ODLEGŁEJ GALAKTYKI

Gwiezdne Wojny

Z przyjemnością informuję, że Wydawnictwo Uroboros, które jest m.in. polskim dystrybutorem powieści ze świata Star Wars, podjęło współpracę z naszą redakcją. Niedawno miała miejsce premiera ksiąźki Star Wars. Katalizator, której recenzji spodziewajcie się wkrótce na łamach Kulturalnych Mediów. Tymczasem przyjrzyjmy się tytułom, które pojawią się w księgarniach jeszcze w 2017 roku. Od teraz fani Gwiezdnych Wojen mogą spodziewać się bieżących informacji na temat książek z ich ulubionego uniwersum. 

Gwiezdne Wojny

 

Star Wars. Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1

James Luceno

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Premiera: 11 kwietnia 2017

Katalizator, jak sugeruje podtytuł, jest wprowadzeniem do historii opowiedzianej w Łotr 1. Czytelnik będzie miał okazję przyjrzeć się bliżej historii Galena i Lyry Erso – rodziców Jyn. Nie zabraknie także postaci Orsona Krennic’a – dyrektora kierującego projektem budowy superbroni Imperium.

James Luceno to jeden z najlepszych autorów powieści z serii Star Wars (Darth Plagueis, Tarkin), dlatego śmiem sądzić, że będzie to świetna lektura (recenzja wkrótce).

Łotr 1. Star Wars – Historie

Premiera: 24 maja 2017

Alexander Freed

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Filmowy tytuł powieści nie pozostawia złudzeń, że będziemy mieli do czynienia z literacką wersją historii opowiedzianej w kinie. Wydawcy zapowiadają, że książka zawiera nowe wydarzenia, niezawarte w filmie.

Alexander Freed to autor min.  Star Wars: Battlefront: Kompania Zmierzch, powieści rozwijającej wątki fabularne zawarte w grze wideo.

 

Star Wars. New Republic: Bloodline

Premiera: 19 lipca 2017

Claudia Gray

Bloodline to powieść będąca tłem dla wydarzeń poprzedzających film Przebudzenie Mocy. 

 

Star Wars. Aftermath: Empire’s End

Premiera: 12 września 2017

Chuck Wending

Trzeci tom trylogii Koniec i początek opowiadającej o upadku Imperium Galaktycznego.

Tytuł do potwierdzenia

Premiera: 6 grudnia 2017

Na koniec roku planowana jest polska premiera kolejnego tytułu, nie wiemy jeszcze jakiego. Być może będzie to historia legendarnego admirała Thrawna, a może  Ahsoki Tano.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here