Sherlockon – jedyny w Polsce konwent fanów Sherlocka Holmesa

Sherlockon

Gratka dla fanów Sherlocka Holmesa i doktora Watsona! Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Sherlockon, czyli konwent dla miłośników najsłynniejszego londyńskiego detektywa, odbędzie się 30 czerwca – 1 lipca w Dzielnicowym Ośrodku Ursynów w Warszawie.

Drogi Watsonie, czy mnie oczy nie mylą?

Kto nie zna tej postaci? Tradycyjna myśliwska czapka, zgrabnie skrojony płaszcz i nieodłączna fajka? Kultowa postać stworzona przez Arthura Conana Doyla doczekała się nieśmiertelnej sławy i rzeszy fanów na całym świecie. Filmy, serial, sztuki teatralne, serie gadżetów i rozmaite nawiązania w innych dziełach wyniosły Sherlocka Holmesa na piedestał pośród ikon popkultury. Czy w Polsce również ma on swoich zwolenników? Co to za pytanie!

Sherlockon
for. materiały prasowe

Ubiegłoroczna edycja Sherlockonu przyciągnęła niemal 700 osób! W tym roku organizatorzy są przygotowani na jeszcze więcej gości. Dlatego wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym i przestronnym wnętrzu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów. Sala widowiskowa stanie się miejscem rozmaitych pokazów, koncertów i konkursów, w mniejszych salach natomiast będzie można wziąć udział w prelekcjach, dyskusjach i warsztatach. Będzie można dowiedzieć się nieco o odczytywaniu mowy ciała, sztuce rysunku, nauczyć się prawidłowego, brytyjskiego akcentu oraz poznać kilka faktów o… pszczelarstwie! Niewiele osób wie, że to właśnie tym na emeryturze zajmował się Sherlock!

Sherlockon
fot. materiały prasowe

Będzie się działo

Tegoroczny Sherlockon potrwa dwa dni (30 czerwca-1 lipca) i dostarczy przybyłym rozmaitych atrakcji. W planie konwentu znajduje się między innymi:

  • pokaz technik kryminalistycznych
  • konkurs cosplay
  • występ trio skrzypcowego Golden Violin, zawierający tematy z serialu BBC Sherlock
  • pokaz sztuk walki bartitsu, czyli połączenia jujitsu, brytyjskiego boksu i zapasów, którym posługiwał się detektyw
  • gra terenowa Niedokończona sprawa Sherlocka
  • warsztaty, wykłady i prelekcje
Sherlockon
fot. materiały prasowe

Czekoladowy Holmes

Na fanów Holmesa czekać będzie również popiersie detektywa wykonane w całości z mlecznej czekolady kartonowe postaci naturalnej wielkości przedstawiające Sherlocka i Johna Watsona.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz biletach możecie znaleźć na stronie Sherlockonu. Zapraszamy również na stronę wydarzenia na Facebooku.

SHERLOCKON 2017 – PIERWSZY W POLSCE KONWENT FANÓW SHERLOCKA HOLMESA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here