“Hopeless” – Colleen Hoover [recenzja]

Hope i Les – mówi cicho. – Hopeless.

Opowieści o miłości jest wiele… Miłośniczki tego gatunku literackiego mają dużą wiedzę w tym zakresie. Z czasem ten temat może wydawać się oklepany i tu wkracza Colleen Hoover z powieścią Hopeless. Autorka niejednokrotnie udowodniła światu, że miłość można pokazać w nowy, niepowtarzalny sposób. Książki, które napisała Colleen, dotykają pozornie prostych spraw i są niesamowicie intensywne.

Wsiada do samochodu i odjeżdża. A to oznacza, że mam wolną
chatę. Większość nastolatków właśnie w tej chwili wyjmowałaby komórki i zaczynała zapraszać znajomych na najbardziej czadową imprezę roku. Nie ja. Ja po prostu wchodzę do domu, a w mojej głowie rodzi się szatański plan: postanawiam upiec ciasteczka. Taka to już ze mnie zbuntowana nastolatka.

Zaczynając czytać tę powieść nie spodziewałam się, że tak prosta z pozoru historia może być aż tak skomplikowana. Jeśli szukacie pełnej doznań książki, która sprawi, że wasze serce rozsypie się na drobne części – polecam właśnie tę pozycję Colleen Hoover. Czytając tę historię można odnaleźć nowy ideał związku i miłości. Pozornie banalne słowa, które poruszają bardziej, niż chciałabym się do tego przyznać.

Tobie nie należą się słowa, Sky. Tobie należą się czyny.

Sky to zwykła nastolatka, która po dość długim okresie pobierania nauk w domu decyduje się na pójście do szkoły. Ma to związek z wyjazdem jej najlepszej przyjaciółki – Six – na pół roku do Włoch. Pewnego dnia spotyka w sklepie przystojnego chłopaka – Holdera, który przyprawia ją o palpitacje serca; oszołomiona tym doznaniem, Sky ucieka. Ich historia dopiero się zaczyna, gdy pojawia się dziewczyna o imieniu Hope, która jest bliższa Sky i Holderowi bardziej, niż może się wydawać…

Przez całe życie byłam okłamywana, dopiero teraz z przerażeniem odkrywam to, co wszyscy przede mną ukrywali.

Wspomnienia sprzed 13 lat, dotąd tak skrzętnie chowane i praktycznie wymazane z pamięci, odżyją i zmienią bieg historii. Tylko czy Sky jest na to gotowa? Kim jest Hope i kto jest oszustem? Sięgnij po tę wspaniałą opowieść i przekonaj się sam, dokąd prowadzić mogą tajemnice i niewyjaśnione sprawy.