Tom Douglas w ogniu kolejnego śledztwa! [recenzja]

0
205
Rachel Abbott ,,Podejdź bliżej''

Dla Toma Douglasa i jego ekipy szykuje się jedno z najtrudniejszych śledztw w ich karierze, a mijający czas wcale im nie pomaga. Ofiarami są kobiety, które dokonały złego wyboru i zapłaciły za to najwyższą cenę.

Nowe mroczne śledztwo do rozwiązania i niezawodny (czy również tym razem?), Tom Douglas w akcji. Najnowszy kryminał Rachel Abbott Podejdź bliżej mrozi krew w żyłach i otwiera najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. To nie przypadek, że powieść sprzedała się już w trzech milionach egzemplarzy.

Rachel Abbott Podejdź bliżej

Nadinspektor Douglas ma wyjątkowo tajemnicze śledztwo do rozwiązania. Razem ze swoimi ludźmi zastanawia się nad motywem zabójstwa znalezionej w parku dziewczyny. Równolegle w powieści towarzyszymy dziewczynie nękanej przez swojego socjopatycznego chłopaka. A to tylko dwa z kilku wątków, które mamy okazję poznać. Wszystkie tajemnicze sprawy coś łączy, z pozoru inne historie śmierci kobiet zdają się mieć wspólny mianownik…

Temat porwań kobiet, choć już wielokrotnie używany w literaturze, ciągle intryguje i wzbudza wiele emocji. Przede wszystkim z tym tematem kojarzą nam się kobiety uprowadzane przez większe grupy przestępcze – najczęściej motywem są pieniądze bądź wyzysk. Z kolei autorka pokazuje inne intencje potencjalnego porywacza, uświadamia nam, że zło czasami czai się wśród najbliższego otoczenia i wcale nie musi być to obraz zagranicznej mafii z telewizji. Darzenie kogoś zaufaniem w dzisiejszych czasach nie czyni z nas osób stuprocentowo bezpiecznych.

Książka jest majstersztykiem swojego gatunku. Połączenie kilku wątków, dynamicznego tempa przy równoczesnym zachowaniu ładu i porządku fabuły jest dla czytelników kryminałów na miarę złota.

Podejdź bliżej czyta się jednym tchem. Każda, nawet najdłuższa podróż minie nam jak z bicza strzelił przy jednoczesnym niedosycie i pragnieniu kolejnej części. 

Rachel Abbott po raz kolejny pokazała, że kryminał nie musi być przewidywalny. Sama fabuła, gdy oprócz sensacji zawiera wątki psychologiczne, jest bardziej wartościowa dla odbiorcy. W konsekwencji zostawia większe przejęcie w głowie czytelnika. Powieść zapewnia nam świetną zabawę w detektywa, jak również potrzebną każdemu człowiekowi refleksję na temat ludzkiej natury, nie zawsze tej dobrej.


Zapraszam do zapoznania się z recenzjami literatury innego gatunku!

Karolina Wilczyńska „Owoce miłości” [recenzja]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments