Pyrkon – blok literacki

Pyrkon - blok literacki

Już za miesiąc od 18 do 20 maja Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w krainę baśni i czarów. Organizowany przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki Druga Era Fesitwal Fantastyki Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Polsce i tej części Europy. 

W czasie imprezy jej uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami, między innymi ze świata literatury. Prezentujemy sylwetki gości bloku literackiego, których w tym roku spotkamy na Pyrkonie.

Pyrkon – blok literacki

Andrzej Pilipiuk

Z wykształcenia archeolog. Laureat wielu wyróżnień, między innymi Janusza A. Zajdla w 2002 roku za opowiadanie Kuzynki. Najlepiej znany jako autor cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza – alkoholika i latającego egzorcysty. W latach 2008 – 2015 tworzył serię Oko Jelenia opowieść o podróżnikach w czasie, którzy zniewolonych przez obcą cywilizację do poszukiwań tajemniczego urządzenia.

 

https://www.instagram.com/p/BhJUO-GF74_

 

Gracham Masterton

Karierę pisarską rozpoczął w wieku siedemnastu lat na stanowisku reportera w lokalnej gazecie aby cztery lata później zostać zastępcą redaktora magazynu Myfair. W wieku dwudziestu czterech lat objął stanowisko redaktora naczelnego Penthouse. Autor licznych powieści, między innymi: Penthouse, The Hell Candidate, Mirror, Ghost Virus. 

https://www.instagram.com/p/BeA6kotFzPu

 

Jarosław Grzędowicz

Znany z czterotomowej powieści Pan Lodowego Ogrodu, wielokrotnie nagradzanej, między innymi nagrodą im. Janusza A. Zajdla w 2005. Polecamy również serię mrożących krew w żyłach serię opowiadań zatytułowaną Księga jesiennych demonów. 

Maja Lidia Kossakowska

Twórczyni książek o tematyce anielskiej: Żarna niebios, Obrońcy Królestwa czy Siewca Wiatru. Za opowiadanie Smok tańczy dla Chung Fonga o niezwykłym mafioso, otrzymała nagrodę im. Janusza Zajdla w 2007 roku. Prywatnie żona Jarosława Grzędowicza.

Orson Scott Card

Autor sagi o Enderze. Nie tylo powieściopisarz, ale i poeta, dramaturg, scenarzysta radiowy i gier komputerowych. Część z jego dzieł, przetłumaczonych na 16 języków, stało się lekturami szkolnymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas kursów literatury na Uniwersytecie Południowej Wirginii

Patricia Briggs

Najlepiej czuje się w gatunku urban fantasy. Stworzyła postać kobiety – mechanik – Mercedes Thompson. Pierwszy tom powieści o przygodach Thompson trafił na listę USA Today, drugi i trzeci znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa, jednak to ten ostatni zajął miejsce na samym szczycie. Autorka od dzieciństwa zafascynowana fantastyką mawia, że ma więcej pomysłów w głowie, niż jest w stanie zrealizować.

Peter V. Brett

Kolejny gość bloku literackiego osobiście zaprasza do spotkania w Fantastycznym Miejscu Spotkań! 

https://www.instagram.com/p/Bf8xOB2FCUS/?taken-by=pyrkon

WEEKEND W BAŚNIOWEJ PYRLANDII. PYRKON 2017

Źródło: informacja prasowa organizatora