Puzyńska poleca Lipowo [przewodnik]

Lipowo
Dokąd na literackie wakacje? Puzyńska proponuje Lipowo. To fikcyjna wieś stworzona na podstawie realnego miejsca niedaleko Brodnicy. Właśnie tam rozgrywają się wydarzenia liczącej już dziewięć tomów sagi kryminalnej. Podróż najlepiej zacząć od początku, według klucza: Motylek, Więcej czerwieni, Trzydziesta pierwsza, Z jednym wyjątkiem, Utopce, Łaskun, Dom czwarty, Czarne Narcyzy, Nora. W tym miejscu nie jest nudno.

Mieszkańcy Lipowa

Lipowo to miejscowość, w której łatwo spotkać nietuzinkowe postacie. Klementyna Kopp – emerytowana pani komisarz z bogatą przeszłością, licznymi tatuażami i ciętym językiem. Daniel Podgórski – aspirant ze słabością do heavy metalu i domowych ciast, mężczyzna uwikłany w poważne dylematy uczuciowe. Emilia Strzałkowska – policjantka, która wróciła do Lipowa, by wyjaśnić prywatne sprawy. Pozornie cicha, drobna, ale…

Weronika Nowakowska – psycholog z burzą rudych włosów, która po nieudanym małżeństwie chciała znaleźć w Lipowie spokój, a znalazła się w centrum wydarzeń. Poza nimi galeria postaci drugoplanowych, wśród nich prokuratorzy, lokalni biznesmeni, mieszkańcy wsi.

Lipowskie miejsca

Wybór Lipowa jako celu literackiej podroży jest szansą, by trochę pozwiedzać. Poza miejscami zbrodni, czytelniczy podróżnik może poznać komisariat policji, w którym pachnie ciastem i zawsze wre jak w ulu. Spokój oferuje  natomiast dworek Weroniki, a estetyczne wrażenia – malownicza przyroda wokół Lipowa. Można także zajrzeć do chaty zielarki Wiery lub szpitala psychiatrycznego.

Atmosfera i klimat w Lipowie

Kolekcjonerom emocji Lipowo proponuje lokalny koloryt, czyli realizm i swojskość. Oprócz budujących napięcie zagadek kryminalnych czytelnik odnajdzie w tej podroży atmosferę tajemnicy, skrywane sekrety zamkniętej społeczności, których ślady często wiodą w odległą przeszłość. Specyficzny klimat tworzy dobrze oddane obyczajowe tło, pogłębiony psychologicznie rys postaci, dowcipne dialogi, prywatne rozterki bohaterów.

Katarzyna Puzyńska zaprasza do Lipowa

Jeżeli czytelnicza podróż przez kolejne tomy sagi kryminalnej rozbudziła Wasz apetyt na wędrówki, Katarzyna Puzyńska organizuje raz w roku Zlot Fanów sagi o Lipowie. To pomysł na to, by połączyć fikcyjną i realistyczną podroż. W programie spotkania z autorką, prezentacja historii Lipowa i pracy policjantów, zwiedzanie miejsc oraz quizy czytelnicze.


Zapoznaj się również z propozycjami na wakacyjny czas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here