Przegląd wybranych zapowiedzi literackich

Zapraszam do zapoznania się z listą zapowiedzi literackich na marzec i kwiecień. Tworząc zestawienie kierowałam się ciekawymi okładkami książek, ich opisami oraz nowościami już sprawdzonych autorów.

1. Macocha – Natasza Socha

Wydawnictwo: Filia , Premiera: 13 marca 2019

http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/340

Opis tej pozycji od razu przywodzi na myśl klasyki kinematografii jak serial Kochane kłopoty, czy film Zakręcony piątek. Życie Romy ostatnimi czasy było jak w bajce. Kobieta koło trzydziestki wzięła ślub z wymarzonym facetem o imieniu Bruno, który jest weterynarzem. Czego więcej chcieć od życia? Tą sielankę przerywa pojawienie się czternastoletniej Kasi – córki jej męża z poprzedniego małżeństwa. Roma z dnia na dzień staje się matką dojrzewającej, niepokornej nastolatki, co dla niezależnej i lekkomyślnej głównej bohaterki jest wyzwaniem. Czy wszystko jakoś się ułoży? Jak zachowa się w tej sytuacji Bruno? Czy dwa tak ogniste charaktery są w stanie dojść do porozumienia?

2. Kto mieszka za ścianą? – Cara Hunter

Wydawnictwo: Filia, Premiera: 27 marca 2019


http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/347
Uwzględniłam tę książkę ze względu na autorkę, która zrobiła na mnie wrażanie przy okazji jej debiutu literackiego pt. Kto porwał Daisy Mason?.
Cara Hunter idealnie łączy thriller psychologiczny z klasycznym policyjnym śledztwem. Opis książki na stronie wydawnictwa zaczyna się od zdania: Ledwo żywe kobieta i dziecko zostają znalezione zamknięte w piwnicy. To już wzbudza emocje! Nikt nie wie, kim jest ta dwójka i jak się tam znalazła. Dodatkowo mieszkańcy miasteczka i sam właściciel posiadłości są zszokowani całą sytuacją. Z tego względu do śledztwa przystępuje detektyw Adam Fawley, znany z pierwszej książki Cary Hunter.

3. Stylistka – Rosie Nixon

Wydawnictwo: Kobiece, Premiera: 3 kwietnia 2019

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/stylistka/#

Przyznaję, że w przypadku tej książki moją uwagę przyciągnęła okładka, a dokładnie wyeksponowana torebka. Jednak po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że jako fanka filmu Diabeł ubiera się u Prady, muszę tę książkę przeczytać! Historia podobna do wcześniej wspomnianego filmu; ambitna, młoda dziewczyna zostaje asystentką sławnej stylistki gwiazd Hollywood. Zatem Amber Green musi sprostać wymaganiom surowej szefowej Mony, która miesza ją w szereg intryg celebrytów. Ponadto w pogoni za marzeniami musi wykazać się sprytem, cierpliwością i pokorą. Tymczasem o jej względy będzie walczyło dwóch dżentelmenów, ale czy w całym tym zamieszaniu Amber znajdzie szczęście?

4. Genialne dziewczyny – Roberta Fulci, Vichi de March

Wydawnictwo: Kobiece, Premiera: 27 marca 2019

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/genialne-dziewczyny/

Ciężko przejść obojętnie obok takiego tytułu. W tej książce opisano historie 15 wybitnych kobiet, które zmieniły bieg nauki. Podróże kosmiczne, odkrycia medyczne, badania chemiczne – w tych, jak i wielu innych dziedzinach zapisały się kobiety na przestrzeni wieków. Ilustrowane opowiadania przedstawią, jak wielki wkład w naukę miała właśnie płeć piękna. Natrafimy na takie nazwiska jak: Jane Goodall i Rita Levi Montalcini, które mimo przeciwności losu, sięgały po marzenia. Ta książka ma potencjał do zainspirowania dorosłych i młodszych czytelników do realizowania swoich pasji i odkrywania siebie.

5. Mnich – Tadeusz Bartoś

Wydawnictwo: Marginesy, Premiera: 20 marca 2019

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133200/mnich?idcat=0

Po przeczytaniu opisu tej zapowiedzi zadałam sobie pytanie: Czym jest powołanie?
W Mnichu opisano historię 20-letniego Jana, który pewnego dnia decyduje się zostawić za sobą wszystko; rodzinę, studia, znajomych. Stawiając wszystko na jedną kartę, postanawia spakować plecak i znaleźć sens swojego istnienia, ofiarując Bogu całego siebie. Po wstąpieniu do zakonu i przybraniu imienia Benedykt, nasz bohater przeżywa rozterki duchowe. Ponadto autor opisuje drogę, jego poglądy i wartości jakimi się kieruje ten zakon. Obrazuje także kolosalne rozczarowanie bohatera. Czy to jest to, na co liczył dwudziestolatek? Czy kapłaństwo jest jego celem życiowym?

6. Z zimną krwią – Robert Bryndza

Wydawnictwo: Filia, Premiera: 20 marca 2019

http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/349

Okładka tej książki jest typowa dla kryminałów. Niby nic specjalnego, a jednak..

Najpierw zakochała się w zabójcy, potem sama zaczęła zabijać. – To zdanie napisane na okładce jest tym, co intryguje i zachęca do przeczytania. Detektyw Erika Foster znajduje walizkę, gdzie schowano rozczłonkowane ciało młodego mężczyzny. Zatem bohaterka i jej zespół podejmują śledztwo, a muszą się zmierzyć z seryjnym mordercą, który zawsze jest krok przed nimi. Z każdą kolejną walizką sprawa staje się coraz bardziej niebezpieczna i zawiła. Foster mimo pogróżek i brutalnego ataku, którego była ofiarą, nie ustaje w poszukiwaniach. Po drodze odkrywa, że zabójca nie działa sam. Opis i to szczególne zdanie na okładce sugeruje, że lektura poruszy temat nie tylko brutalnego morderstwa, ale i “toksycznej miłości”. To jedna z ciekawszych zapowiedzi w tym zestawieniu.


Zakochani w słowach, czyli miłość do ostatniej kropki

Zakochani w słowach, czyli miłość do ostatniej kropki