Przegląd nowości/zapowiedzi literackich

Zapraszamy na przegląd nowości/zapowiedzi, w którym możecie zobaczyć książki z wydawnictw: Znak, Marginesy, Wydawnictwo Poznańskie, Otwarte i Świat Książki.

W przedświątecznym przeglądzie przedstawię książki, które idealnie komponują się z tematyką nadchodzących dni. Będzie zimowo i radośnie, i oczywiście nie może zabraknąć czegoś, co w okresie świąt jest najpotrzebniejsze — miłości oraz jedzenia!

Pierwszym wydawnictwem jest Znak, z którego wybrałam Trzy Życzenia K.Michalak.

przeglądPremiera: 2018

Opis: Nie zmienisz przeszłości, nie napiszesz nowego początku, ale zawsze możesz wyczarować nowe zakończenie.

Kiedy Natalia trafia do starego dworu, zagubionego gdzieś na Mazurach, po raz pierwszy od długiego czasu czuje, że znalazła swoje miejsce. Samotna, pełna kompleksów dziewczyna nie może uwierzyć, że zaczynają się spełniać jej trzy największe życzenia. Gdy jednak w Marcinkach pojawia się Damian – oschły, cyniczny i mroczny mężczyzna – Natalia znów traci nadzieję. Jest do niej zbyt podobny, dlatego rani najbardziej.

Pachnący domowym chlebem prosto z pieca dwór Marcinki staje się bezpieczną przystanią dla tych, co pogubili się w życiu. Pod opiekuńcze skrzydła cioci Jadwini trafią Nataniel Domoradzki i Siergiej Sodarow, bohaterowie „Trylogii Mazurskiej”. To tutaj Natalia i Damian będą zmagać się z przeszłością, odkrywać swoją wyjątkowość i wewnętrzną siłę. Jak potoczą się ich losy? Czy pewien szczególny wieczór, który spędzą przy wspólnym stole, stanie się dla nich czasem pełnym cudów? Czy spełnią się czyjeś trzy życzenia?

Z wydawnictwa Marginesy wytypowałam Zielone Boże Narodzenie K. Jonsson.

przegląd

Premiera: 14 listopada 2018

Opis: Tak smacznych świąt jeszcze nie było!

Roślinne potrawy do podania na wieczerzę wigilijną, między świętami oraz podczas spotkań przy kawie i grzanym winie. „Zielona” Gwiazdka to nie tylko choinka – to uroczysty czas i dla ludzi, i dla zwierząt.

I czas objadania się: daktylowe praliny, chleb z orzechami i cynamonem, słonecznikowe klopsiki, marynowana na słodko cukinia, cebula z pieca – to tylko część pysznych wegańskich przepisów na niezapomniane święta.

Kolejnym wydawnictwem jest Wydawnictwo Poznańskie, z którego wybrałam książkę Laponia. Wszystkie Imiona Śniegu M. i A. Biernat.

przeglądPremiera: 31 października 2018

Opis: Czy ludność Laponii ma więcej nazw na określenie śniegu, czy reniferów? W jaki sposób Saamowie dochodzili do porozumienia z duchami ziemi i drzew? Dlaczego namiętnie budowali labirynty? I jakie są ich narciarskie upodobania?

Jođi lea buoret go oru – popularne przysłowie Saamów mówi, że „lepiej przemieszczać się z miejsca na miejsce, aniżeli tkwić w jednym miejscu”. Wyrusz tropem ludzi śniegu i rozsmakuj się w ich fascynującym świecie, który od wieków rozpalał wyobraźnię podróżników.

Marta i Adam Biernat, autorzy popularnego bloga Bite of Iceland oraz bestsellerowej książki Rekin i baran pokażą Ci tę urzekającą i dziką krainę, jej dziewiczą naturę i wyżynno-górski krajobraz; opowiedzą o wierzeniach Saamów, ich zadziwiających zwyczajach, barwnych legendach i życiu codziennym. Dzięki podróży z tą książką poznasz najbardziej tajemniczą kulturę odległej Północy.

Następnym wydawnictwem jest Otwarte, z którego wytypowałam pozycję Wszystkie Nasze Obietnice C. Hoover.

przeglądPremiera: 2018

Opis: Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.

Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami…

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?

Ostatnim wydawnictwem jest Świat Książki, z którego wybrałam Jeden Dzień w Grudniu autorstwa J. Silvera.

przeglądPremiera: 14 listopada 2018

Opis: Ich dwoje. Dziesięć okazji.

Jedna, niezapomniana historia miłosna.

Czarujący literacki debiut o wartkiej akcji.

Postacie Laurie i Jacka, ich gafy i zabawne nieporozumienia oraz kapitalne dialogi sprawiają, że od książki nie można się oderwać!

Klasyczna, zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, której akcja rozgrywa się w ciągu dziesięciu postępujących po sobie świąt Bożego Narodzenia.

Powieściowy odpowiednik filmowych hitów: To właśnie miłość i Dziennik Bridget Jones. 

Laurie nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – oczywiście do chwili, gdy zakochuje się w chłopaku, którego pewnego grudniowego dnia widzi na przystanku przez szybę zatłoczonego autobusu. Wymieniają spojrzenia i Laurie nie umie przestać myśleć o nieznajomym. Odnalezienie go to jedno z jej noworocznych postanowień. Po roku nieśmiałych poszukiwań spotyka go znowu, na świątecznym przyjęciu swojej najlepszej
przyjaciółki Laurie. Sarah przedstawia go Laurze jako miłość swojego życia…

Mam nadzieję, że przedświąteczny przegląd pomoże Wam w wyborze prezentu lub książki idealnej na grudniowy wieczór. I na tym zakończymy piątkowy przegląd. Do zobaczenia!


Źródła okładek i opisów książek: ZnakMarginesyWydawnictwo Poznańskie, OtwarteŚwiat Książki.

Artykuł zawiera opinię autora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o