Przebudzenie Morfeusza

Przebudzenie Morfeusza to trzecia część trylogii dramatu połączonego z erotykiem autorstwa K.N. Haner. Książka ta przenosi nas w mroczny i wyuzdany świat mafii. Po pierwszych dwóch częściach myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy, muszę jednak zrobić ukłon w stronę autorki, która zafundowała mi niezłą karuzelę emocji. Za każdym razem, kiedy byłam przekonana, że od nowa zaczyna się sielanka, K.N. Haner wyprowadzała mnie z błędu.

– Co mam zrobić? – pyta niepewnie.
– Zniknij… Przecież to potrafisz zrobić najlepiej.

Cassandra po powrocie do Toronto układa swoje życie na nowo. Wychowuje synka Tommy’ego, znalazła nową pracę i spotyka się z dawnym kochankiem – Filipem. Spokój nie trwa jednak długo. Kiedy w progu jej domu staje Adam, ta już wie, że koszmar zacznie się od nowa. Powrót miłości życia Cass oznacza kłopoty. Przez niego została wciągnięta w świat mafii, ale również dzięki niemu została mamą największego szczęścia na ziemi. Do tego niezwykła przemiana Adama powoduje niezły mętlik w głowie głównej bohaterki. Jakiej decyzji by nie podjęła – i tak zostaje zmuszona przeżyć wszystko jeszcze raz. Tym razem gra toczy się o większą stawkę – życie jej syna. Czy Cassandra da sobie radę? Czy jej zgryźliwe poczucie humoru tym razem jej pomoże? A może znowu narobi tylko większych problemów…?

– Wiesz Cassandro… Są miejsca, w których nigdy nie powinniśmy się znaleźć. Są osoby, których nigdy nie powinniśmy poznać. Najczęściej jednak za późno orientujemy się, że coś jest nie tak, ale wtedy już nie można się wycofać.

Adam McKey wraca, by odzyskać Cass. Nie jest to jednak takie łatwe przez wzgląd na organizację, do której należy. Sama dziewczyna też nie ułatwia sprawy. Adam jest jednak wytrwały i konsekwentny. Nie zależy mu na niczym oprócz szczęścia ukochanej i synka. Zmiana, która się w nim dokonuje, jest szokująca. Z twardego, dominującego i zdystansowanego faceta, przeobraża się w kochającego, czułego mężczyznę. Jednak swoją prawdziwą twarz może pokazać jedynie przy Tommy’m i Cass. Niebezpieczeństwo wciąż wisi nad nimi. Dawne zatargi z Erosem nie zostały rozwiązane. Do tego przeszłość Adama wraca rykoszetem wraz z pojawieniem się jego dawnej narzeczonej – Camilli. Co zrobi Adam na wieść o tym, że jego dawna ukochana jednak żyje? Czy zdoła ochronić Cass i syna przed niebezpieczeństwem? Czy uda mu się odejść z mafii, czy zostanie w niej po usłyszeniu, kto nią zarządza?

Kompilacja uczuć

K.N. Haner uzależnia swoją twórczością. Po skończeniu trylogii o Morfeuszu czułam głód. Głód dalszych części, kolejnych historii. Ostatnia książka Przebudzenie Morfeusza zapewnia potężną dawkę emocji, kompilacji uczuć i wrażeń. Autorka świetnie opisuje sceny namiętności. Jej opisy rozpalają zmysły i wyobraźnię, a sam styl pozwala na lekką i przyjemną lekturę. Jednak ta historia to nie tylko chwile uniesień, to także świat mafii, która nie wybacza i nie zapomina. A Cass jest idealnym celem i nagrodą… Jedno jest pewne – będzie się działo, a wy nie oderwiecie się od książki.