Okładki tygodnia#2. Wydawnictwo Znak

okładka
Źródło: pixabay

Tym razem, w ramach serii okładka tygodnia coś dla fanów romantycznych historii. Wydawnictwo Znak proponuje dwie liryczne opowieści, skupione na szeroko pojętej miłości. Magiczne momenty, uczuciowe dialogi i ciepła atmosfera czynią książki idealnymi na zimowe wieczory. Jednak czy wymienione propozycje, to przykład bajkowych historii ze szczęśliwym zakończeniem? Przekonajcie się sami!

 

okładka tygodnia
https://www.znak.com.pl/

„Dwa dni w Paryżu” – Jojo Moyes

Okładka książki obrazuje prawdziwą sielankę i wolność. Jest romantyczna, owiana pewną tajemnicą. Już sam widok wieży Eiffla daje wrażenie, że będzie to opowieść o miłości.

Nell nie należy do spontanicznych kobiet. Mimo to, z dnia na dzień kupuje dwa bilety do Paryża. Podejmuje najbardziej szaloną decyzję w swoim życiu, a ostatecznie zostaje sama w mieście zakochanych. Niechciany scenariusz sprawia, że kobieta staje się odważna i pewniejsza swoich potrzeb. Pobyt w Paryżu tylko potęguje jej szczęście i przypływ energii. Tym sposobem Nell wychodzi na drinka z nieznajomym, w dwadzieścia minut zwiedza całe miasto i przeżywa niezapomnianą noc. W tej historii nie ma czasu na tworzenie listy “za i przeciw”, liczy się chwila! Książka pokazuje, że szybka reakcja, to często najlepsze rozwiązanie. Są momenty, w których zamiast się zastanawiać, należy działać! W tym przypadku słuchanie głosu serca, może okazać się całkiem trafne. „Dwa dni w Paryżu” to zwariowana podróż pełna spontaniczności i dużej odwagi.

okładka tygodnia
https://www.znak.com.pl/

„Świąteczny nieznajomy” – Richard Paul Evans

Świąteczna sceneria, biało–czerwona kolorystyka i choinka w tle. Te elementy od razu wywołują poczucie ciepła i stwarzają miły klimat. Zdjęcie zakochanych na okładce, jednogłośnie mówi, że nie zabraknie tu emocji.

Maggie Walther, po bolesnych doświadczeniach i rozwodzie, traci wiarę w ludzi. Zaszywa się w domu i czeka aż jej życie znów nabierze sensu. Zbliżający się okres świąt zdecydowanie nie sprzyja samopoczuciu kobiety. Jednak to właśnie świąteczne przygotowania sprawiają, że Maggie poznaje tajemniczego Andrew. Można uznać to za początek pięknej miłości, ale ta książka to nie tylko wzajemne zakochanie. Richard Pauls Evans po raz kolejny wprowadza nas w niepowtarzalny nastrój. Przedstawia historię, w której umiejętność przebaczania odgrywa szczególną rolę. To również opowieść o zmierzeniu się z przeszłością, która nie zawsze jest łatwa.

Różne okoliczności, inni bohaterowie, ta sama myśl przewodnia. Czasem jedna decyzja może odmienić dotychczasową rzeczywistość, a brak planu, to też plan! Zapraszamy na powyższe nowości, pełne miłosnych wątków i burzliwych momentów.


Wstrząsające historie o pandemii w Polsce – zapraszamy do zapoznania się z artykułem