Oblubienica morza – Michelle Cohen Corasanti, Jamal Kanj [zapowiedź]

Oblubienica
fot. materiały prasowe

Oblubienica morza

Autorstwa Michelle Cohen Corasanti  i Jamal Kanj

 Przełożyła Monika Wiśniewska

Premiera: 4 lipca 2018

Długo wyczekiwana powieść autorki bestselleru Drzewo migdałowe

Oblubienica morza to niesamowita opowieść, w której koleje losu bohaterów składają się w jedną historię o ojczyźnie, o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu, o miłości ponad podziałami. Akcja trzyma czytelnika w napięciu i prowadzi przez obcą nam kulturę i zwyczaje.

Napisana z epickim rozmachem historia, od lat trzydziestych do dziewięćdziesiątych XX wieku, ukazuje losy bohaterów w różnych miejscach świata.

Sara opowiada o sytuacji Żydów w Rosji lat trzydziestych, po czym przenosi nas do Palestyny, gdzie wraz z ojcem rozpoczyna nowe życie i poznaje miłość swojego życia. Z powodu różnic religijnych i pochodzenia boi się choćby powiedzieć ojcu o zaręczynach.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Jest bardzo zdolny, dzięki czemu udaje mu wyjechać do USA, gdzie on również rozpoczyna nowe życie, jako naukowiec. Jednak echa poprzedniego życia nie pozwalają mu się całkowicie oderwać od przeszłości.

Rebeka, osiemnastoletnia Żydówka, jest świadkiem złego traktowania arabskich społeczności przez jej rodaków. Sprzeciwia się nierównościom społecznym i zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak, jak straszne mogą być tego konsekwencje.

Oblubienica morza to podróż przez pokolenia i kontynenty, która w swoim finale łączy losy wszystkich bohaterów. Z samego szczytu na samo dno i z powrotem. To także przejmująca opowieść o różnicach kulturowych i uprzedzeniach.

 

Z recenzji „Drzewa migdałowego”:

Tylko przebaczenie może przerwać spiralę nienawiści. Piękna książka, która uczy, że w życiu nie można tracić ani chwili.

Ewa Wencel, scenarzystka i aktorka Czasu honoru

Niezwykła i przejmująca historia rodzinna. Proza głośniejsza od bomb. „Drzewa migdałowego” nie zapomnisz już nigdy.

Dorota Maj-Dunajko, redaktor naczelna „Olivii”

Egzotyczna ziemia, inna religia i obyczaje. I drzewo migdałowe – świadek wojny, obserwator tragedii, ale też symbol domu i życia. W obliczu wojny każda rodzina jest podobna. I tak naprawdę „Drzewo migdałowe” to poruszająca opowieść o nas. Polecam.

Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu „SENS”, autorka powieści rodzinnej Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

 

Michelle Cohen Corasanti – urodzona w USA w 1966 roku, w konserwatywnej rodzinie żydowskiej, jest absolwentką studiów bliskowschodnich na uniwersytetach w Jerozolimie i Harvardzie. Prawniczka specjalizująca się w prawie międzynarodowym i prawach człowieka. Mieszkała we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Egipcie i Izraelu. Drzewo migdałowe z 2012 roku to jej pisarski debiut.

Jamal Kanj – urodził się w palestyńskim obozie dla uchodźców w Libanie, dziesięć lat po utworzeniu państwa Izrael. Przeprowadził się do USA, gdzie został inżynierem. W 2010 roku opublikował powieść pod tytułem Children of Catastrophe, która zawiera elementy autobiograficzne.

 

informacja prasowa: wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o