Nowa powieść duetu pisarskiego Jeż&Płatkowsta „Marzena M.” – ZAPOWIEDŹ

marzena m

Marzena Małecka to zgrabna, zadbana, zaradna 44-latka. Wiedzie uporządkowane życie, ma męża, córkę, ciepły kontakt z matką, pracę i przyjaciółki. Owszem, są „drobne niepowodzenia” – całkowity brak seksu, mąż nierób czy pewne niedomagania finansowe, przecież nie można mieć wszystkiego… Pewnego dnia Marzena dokonuje odkrycia,  za którym podążają kolejne. A to w małżeńskim łożu znajduje nie swoje koronkowe stringi, a to mąż wraca z uszminkowanym pośladkiem, a to kolega z pracy odkrywa przed nią oblicza seksualności, jakich dotąd nie zaznała. Jak w tym nie zwariować? Tego dowiemy się, czytając pełną humoru „Marzenę M.” Trzecią już książkę duetu pisarskiego Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska.

 

Choć mąż Marzeny to artysta, ich małżeństwo pod wieloma względami przypomina te stereotypowe. Widują się tylko wieczorami, córkę odchowali, pożycie małżeńskie ustało – chyba że pożyciem nazwiemy załatwianie przez żonę spraw związanych z wystawami Mareczka. Ich córka Nika jest już prawie dorosła, a dzięki świetnej relacji z matką wyrosła na zdolną i roztropną dziewczynę. Podsumowując – życie Marzeny przypomina żywot przeciętnej czterdziestoletniej Polki. Jednak kobieta jeszcze nie wie, że już niedługo cały jej świat wywróci się do góry nogami. A sprawi to coś, co „składało się z kilku koronkowych paseczków”. Choć ciężko w to uwierzyć, wszystko wskazuje na to, że niezaradny mąż ma romans. I to nie z jedną kobietą, a z kilkoma!

 

Powieść pojawi się w księgarniach już 17 sierpnia!

O autorkach

Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska – filolog i kulturoznawczyni, poza pisaniem książek na co dzień m.in. przygotowują do druku teksty innych autorów, wychowują dzieci, uprawiają ogródki i się przyjaźnią. W 2016 r. wydały pierwszą wspólnie napisaną powieść „Nie oddam szczęścia walkowerem”, a w 2017 „Szczęściary”.