Noc Poezji w Bibliotece Kraków

Noc Poezji

Biblioteka.Kraków po raz siódmy zaprasza na Noc poezji. 110 rocznica śmierci krakowianina Stanisława Wyspiańskiego to dobra okazja do zapoznania się z jego twórczością.

Noc Poezji7 października już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie NOC POEZJI, wydarzenie stanowiące jeden z komponentów, konsekwentnie budowanej przez Miasto Kraków od ponad dekady marki KRAKOWSKIE NOCE. W 2017 r. obchodzimy 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Noc Poezji to znakomita okazja zarówno do przybliżenia twórczości i osoby Stanisława Wyspiańskiego, jak i do dyskusji o roli poety w świecie i funkcjach poezji w życiu społeczeństwa. Czy poezja jest nam dziś potrzebna? Czy potrzebujemy poetów? Hasłem przewodnim tegorocznej są słowa Chochoła z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego: „Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach”.*

W ramach Nocy przygotowano szereg wydarzeń: prezentację archiwalnych nagrań spektakli z repertuaru Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej, warsztaty plastyczne, podczas których na bawełnianą torbę przeniesiemy obraz Wyspiańskiego, grę miejską, widowisko taneczne przygotowane przez zespół Teatru Otwartego To na motywach Wesela.  To tylko niektóre propozycje na siódmą Noc Poezji, która odbędzie się już 7 października. Po więcej informacji i program odsyłamy do linków poniżej.

*Źródło:  Noc Poezji w Bibliotece Kraków

http://www.biblioteka.krakow.pl/