Mój drogi Watsonie, Sherlockon już w tym tygodniu!

Fani Sherlocka Holmesa dobrze znają odbywający się już od trzech lat konwent. Tegoroczny program zawiera mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników i miłośniczek słynnego detektywa, ale pasjonatów kryminałów i literatur (nie tylko czytelników, ale i twórców!)

Sherlockon 2019 już w ten weekend!

Spotkajcie się z innymi fanami słynnego detektywa! Przez cały czas konwentu możecie zrobić sobie zdjęcia na specjalnie przygotowanej ściance z postaciami z serialu Sherlock i na tle słynnych drzwi pod numerem 221b. Na miejscu będzie kawiarnia z ciepłymi daniami i przekąskami. W strefie wystawców znajdziecie książki, figurki, torby, biżuterię, i całe mnóstwo rzeczy, których nie potrzebujecie, ale dobrze wiecie, że musicie je kupić. W osobnej sali przedpremierowo zagracie w grę detektywistyczną Sherlock, która tej jesieni ukaże się nakładem wydawnictwa Nasza księgarnia.

Sobota, 28 września

W pierwszy dzień konwentu organizatorki, Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska zapraszają na prelekcje i degustację wiktoriańskiej kuchni, wykład o aktorach, którym rola Sherlocka Holmesa nie przyniosła szczęścia czy o starszym i rzekomo mądrzejszym bracie, Mycrofcie. Będzie też panel o miłości i tożsamości seksualnej w uniwersum Holmesa.

W czasie warsztatów będziemy doskonalić techniki wymowy angielskiej. Jarosław Gajewski, aktor Teatru Narodowego pokaże jak budować rolę. Wzory znane z serialu Sherlock ułożymy podczas zajęć z Origami. Swoją premierę będzie miała autorska gra terenowa Zemsta Moriarty’ego. Tym razem również nie zabraknie lubianych i wyczekiwanych przez uczestników bingo, kalamburów, konkursu cosplay, a na zakończenie ekipa Sherlockonu zaprasza na integrację przy wspólnym karaoke.

 

Niedziela, 29 września

W literacko-kryminalną niedzielę, Katarzyna Kowalska, redaktor jednego z warszawskich wydawnictw, podpowie, jak wydać własną książkę. Edyta Pętkowska poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania, a starszy aspirant Marcin Mańczak zaprezentuje oględziny miejsca zbrodni. Najważniejszym punktem programu będzie Kryminalne Q&A, czyli spotkanie z pisarzami: Wojciechem Chmielarzem, Michałem Larkiem, Agnieszką Pruską i Przemysławem Semczukiem. Oczywiście po spotkaniu jest przewidziany czas na podpisywanie książek i wspólne zdjęcia! W tym czasie kinomani będą mogli obejrzeć polski film kryminalny Ostatni kurs, o tajemniczym mordercy taksówkarzy.

Sherlockon Polska – konwent fanów Sherlocka Holmesa
Data:
28-29 września 2019, godz. 11-19 (sobota), 11-17 (niedziela)
Miejsce: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12B, Warszawa
Bilety w cenie 25 zł (jednodniowe) i 40 zł (na oba dni konwentu) dostępne na stronie: https://goout.net/pl/festiwale/sherlockon-polska-2019/nwnpe/
Pełen program konwentu: https://czendo.wixsite.com/sherlockon/sherlockon-2019
Strona fb: