Międzynarodowe Targi Książki – edycja specjalna

targi książki
https://pixabay.com/

Krakowskie targi książki to wydarzenie, które każdego roku przyciąga rzesze zainteresowanych. Niebawem, w Międzynarodowym centrum Targowo – Kongresowym (EXPO)  rozpocznie się ich 24. edycja. W dniach 22 – 25 października miłośnicy literatury znów będą mogli spotkać ulubionych autorów i wziąć udział w licznych konkursach.

Tegoroczne targi książki,  to kolejna okazja do promowania i rozwoju czytelnictwa. W ramach imprezy, jak zwykle odbędą się tematyczne warsztaty i panele branżowe. Nie zabraknie również rozstrzygnięcia plebiscytów i konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Podczas targów powstanie także miejsce dla ilustratorów, co ułatwi nawiązanie współpracy z wydawnictwami. Myślą przewodnią imprezy, będą słowa Witold Gombrowicza: To nie my mówimy słowa, lecz słowa nas mówią.

W tym roku wydarzenie będzie miało nieco inny charakter. Nie pojawią się zagraniczni pisarze i zabraknie części wydawnictw. Ponadto, przed przybyciem należy się odpowiednio przygotować i zapoznać z obowiązującymi procedurami. Bilety wstępu na 24. edycję targów, będzie można nabyć wyłącznie online, po wcześniejszym wypełnieniu ankiety epidemiologicznej i obowiązkowej rejestracji. Wejście na teren budynku nastąpi w kilku turach, w zależności od dnia. Zwiedzający będą mieli do wyboru trzy różne godziny odwiedzenia targów: 9 – 12, 12 – 15 i 15 – 19. Bilet na konkretną turę upoważnia do jednokrotnego wejścia.

Aktualny program wydarzenia w dużym stopniu odbiega od zeszłorocznych edycji. Spotkania z autorami i podpisywanie książek nie odbędą się w tradycyjny sposób. Powstanie tzw. strefa autora, czyli wydzielona przestrzeń, w  której uczestnicy spotkają się z twórcami. Odwiedzający będą mogli zakupić książki, dzięki małym punktom sprzedaży. Zostanę one umieszczone przy wejściu do danej Strefy. Tym samym każdy z pisarzy otrzyma osobne i odpowiednio zabezpieczone stanowisko. Wprowadzone zasady mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościom, aby bez przeszkód mogli cieszyć się świętem książki! Przypomnijmy, że we wcześniejszych latach goście mieli możliwość zobaczenia się z ponad 780 autorami. Poza samymi targami odbywały się również koncerty, happeningi literackie i konferencje.


Zapraszamy na ostatni podmuch wakacji z artykułem – Książki o lecie jesienią