Michał Gołkowski – Komornik III. Kant [PREMIERA]

Od dziś, czyli 17.11.2017 r., w księgarniach znaleźć można najnowszy (i zarazem ostatni) tom serii Komornik Michała Gołkowskiego – Kant.

Czas dokończyć dzieła. Napisano ostatni rozdział.
Nie unikniecie niechybnego końca, bo oto nadchodzi ostatnia opowieść o Komorniku.
Zamykamy trylogię z wielkim przytupem.

Oto nadchodzi dzień Pana, okrutny, pełen srogości i płonącego gniewu, aby obrócić ziemię w pustynię, a grzeszników z niej wytępić.

Księga Izajasza 13:9, Psalm 86, Dzieje Apostolskie 9.

„Świat musi spłonąć!
Ale jeszcze można pokazać pazur.
Jeszcze można przetrącić skrzydełka tym zasranym cherubinkom.
Jeszcze skundlona ludzkość do końca nie sczezła.
Jak by tak zebrać wszystkich, nawet największych wypierdków, szaleńców, emerytowanych
gladiatorów i najmroczniejsze bestie rewersu, to może uda się zasadzić skrzydlatym
siarczystego kopa i zgasić świętoszkowate uśmieszki na gładkich gębach.
Do boju ludzie, a ci z góry mogą nam naskoczyć na kant!”

Seria Komornik

Akcja powieści ze wspomnianego cyklu rozgrywa się na postapokaliptycznej Ziemi. Postapokaliptycznej w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż odnosi się do biblijnej Apokalipsy Św. Jana; ta została jednak przez Michała Gołkowskiego opisana w sposób, który autorom tekstów biblijnych nie śnił się nawet po nocach. Cięty, błyskotliwy humor, wielopłaszczyznowi bohaterowie i nieprzewidywalna fabuła – tak w mojej opinii można w kilku słowach opisać pisarstwo autora.

Michał Gołkowski

Jak pisze o nim wydawca:

„Zodiakalnie, patologiczny Wodnik z roku Stanu Wojennego. Wbrew pozorom samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, na co dzień tłumacz kabinowy angielsko-polsko-rosyjski, rusofil i rusofob w jednym.
Zadebiutował w kwietniu 2013 roku powieścią „Ołowiany Świt” – pierwszą polską książką w serii STALKER. Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej.
Po sukcesie „Komornika” (2016) książki łączącej wątki biblijno-apokaliptyczne z nasyconą wartką akcją fantastyką, rok 2017  został nazwany Rokiem Komornika.
W międzyczasie (2016) Powstał rewelacyjny „Moskal” historia wzlotu i upadku Artura Wiktorowicza. Podróż w najmroczniejsze zakamarki duszy człowieka, który dla osiągnięcia celu, jest gotowy poświęcić wszystko i wszystkich.
Nie grzeszy brakiem pomysłów. A każdy kolejny jest coraz lepszy!”

Komornik w Kulturalnych Mediach

Niebawem możecie spodziewać się na łamach naszego portalu recenzji opisywanej pozycji, jak również krótkiego wywiadu z autorem. Zainteresowanych serią zachęcamy również do przeczytania recenzji jej pierwszego i drugiego tomu.