Magicznie nieobliczalny | Pyrkon 2019 [fotorelacja]

Pyrkon
Autor: Piotr Kozioł

Atmosferę i magię, w jakie obfituje Pyrkon, trudno byłoby zmierzyć jakąkolwiek istniejącą miarą. Można więc liczyć, że choć zdjęcia oddadzą odrobinę niesamowitej aury corocznego święta fantastyki. Zapraszamy!

Tegoroczny Pyrkon odbył się w dniach 26-28 kwietnia. Tym samym, jak co roku, Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się miejscem dla setek (jeśli nie tysięcy) atrakcji, prelekcji i miejsc wystawienniczych. Ponad pięćdziesiąt tysięcy pyrkonowiczów z pewnością nie mogło narzekać na nudę. W końcu mowa tu o jednym z największych konwentów w Europie. Osoby będące stałymi bywalcami Pyrkonu na pewno dostrzegły powtarzające się elementy programu. Na przykład legendarny konkurs cosplayu, czyli Maskaradę, albo ponowny koncert Percivala z jego wiedźmińskim show. Uwaga – dalej wstęp do fotorelacji zawiera lokowanie opinii redaktora.

Pojawiło się wiele nowości. Jeszcze więcej nocnych seansów i spektakli (w tym jeden fenomenalny z okrętem jeżdżącym wśród widowni i mnóstwem płomieni). Nie można zapomnieć o sleeproomach, na których dzieje się druga połowa Pyrkonu… ale co działo się w Vegas, niech pozostanie w Vegas. W tej bardziej oficjalnej części Pyrkonu nie zabrakło dużego grona gości — twórców papierowych Świata Mroku i Zewu Cthulhu, czy licznych pisarzy. Pojawili się między innymi: Christie Golden, Angus Watson, Christopher Judge, czy Michał Gołkowski, Robert Wegner, Andrzej Pilipiuk, Martin Gooch, Aneta Jadowska.

Jak zwykle, strefa OldTown pokazała pełen apokaliptyczny profesjonalizm, podobnie jak i inne fandomowe wioski. Każdy miał tu swoje dobrze zagospodarowane miejsce. Należy pogratulować organizatorom poziomu profesjonalizmu wydarzenia. A prawdziwy hołd należy się wolontariuszom dbającym o uczestników Pyrkonu dzień i noc. Dość już słów — czas na obrazy. Wiedzcie, że i niestrudzeni redaktorzy mogą się na Pyrkonie świetnie bawić (między jedną, drugą, dziesiątą kawą). No i co najważniejsze — chwała Ananasowi! Do zobaczenia za rok.

Fotografował: Piotr Kozioł

W gąszczu fantazji | Pyrkon 2018 [fotorelacja]