Książka na grudniowy wieczór

książka na grudniowy wieczór
Flickr.com

Do świąt Bożego Narodzenia wprawdzie nie tak daleko, ale też nie blisko. Mimo to, warto już się na nie przyszykować, by w zimowe dni nie zostać bez książki do poczytania. Jeśli jednak nie lubimy czytać, można pomyśleć o kimś kto lubi, a może kocha, i wyposażyć go w nowy egzemplarz. Jaka książka na grudniowy wieczór?

Zanim jednak przejdziemy dalej: Akcje wszystkich książek, które są w tym zestawieniu toczą się w okresie zimowym. Klimat i nastrój podczas czytania będzie jeszcze lepszy!

Darujmy sobie te świętaJohn Grisham

książka na grudniowy wieczór
wydawnictwoalbatros.com

Pierwszą pozycją na liście będzie zabawna książka jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy współczesnych.
Pewne małżeństwo postanawia odpocząć od urządzania świąt i wybrać się w rejs po Karaibach. Niestety wszystko się komplikuje. Sąsiedzi domagają się bałwanka na dachu, który pomoże wygrać nagrodę za najładniej przystrojoną ulicę, ludzie zapraszają na świąteczny obiad, na każdym kroku odbywają się świąteczne zbiórki, a jakby tego było mało jedyna córka zapowiada swoją wizytę w dzień Wigilii. To jeszcze nie byłoby takie komplikujące, gdyby nie fakt, iż narzeczony ich córki przyjeżdża wraz z nią i nigdy jeszcze nie widział amerykańskich świąt. Czy państwo Krankowie poradzą sobie z problemem?

Listy Świętego MikołajaJ. R. R. Tolkien

książka na grudniowy wieczór
proszynski.pl

Teraz uważajcie, bo przed wami coś bardzo wyjątkowego. Listy Świętego Mikołaja to rozszerzony zbiór listów, obrazków, wierszy i rysunków tworzonych przez samego Tolkiena dla swoich dzieci. Wszystko to zebrane w książkę pozwoli wam wejść do świata Świętego Mikołaja.

PodarunekCecelia Ahern

książka na grudniowy wieczór
swiatksiazki.pl

To bardzo mądra i wzruszająca historia bogatego biznesmena imieniem Lou, który pewnego razu zatrudnia w swojej firmie bezdomnego Gabe’a. Wkrótce po tym Lou odkryje w Gabe’ie pewną niezwykłą umiejętność. Mężczyzna będzie mógł być w dwóch miejscach jednocześnie. Tylko czy to na pewno prawda?

Dom sióstrCharlotte Link

Obraz znaleziony dla: dom sióstr link
soniadraga.pl

Barbara i Ralph Ambergom podejmują ostatnią próbę ratowania małżeństwa. W tym celu wyjeżdżają do posiadłości Westhill House w Yorkshire. Już pierwszej nocy od świata odcina ich śnieżyca. Barbara natrafia na zapiski byłej właścicielki posiadłości. Znalezione teksty odtwarzają niesamowitą historię sprzed pięćdziesięciu lat.

W śnieżną nocMaureen Johnson, John Green, Lauren Myracle

Zobacz obraz źródłowy
bukowylas.pl

Bestsellerowa książka trzech topowych pisarzy literatury młodzieżowej, złożona z trzech odrębnych historii połączonych tymi samymi bohaterami. Lekka i przyjemna lektura, a w dodatku zabawna książka na grudniowy wieczór.

Strajk na Boże NarodzenieSheila Roberts

Obraz znaleziony dla: strajk na boze narodzenie roberts
swiatksiazki.pl

Członkinie Klubu Robótek Ręcznych z Holly ogłaszają strajk i… świąt nie będzie, chyba że przygotowaniami zajmą się mężowie tych pań. Lista jest długa, a czasu niewiele. Co trzeba zrobić, a z czego można zrezygnować?

Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka – M. I. Fuss

książka na zimowy wieczór
novaeres.pl

Książka jest opowieścią tytułowego Cheeky’ego , który przenosi nas do Krainy Elfów. Cofamy się z nim aż do czasów, kiedy jako mały elf był pomocnikiem Świętego Mikołaja i został wysłany na misję pełną przygód. A co go tam spotkało i z czym przyszło mu się zmierzyć, to już musicie sprawdzić sami.