Kosmiczny Dzień Dziecka, czyli czerwcowe warsztaty Biblioteki Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Wielkimi krokami zbliża się święto, które z natury celebruje najradośniejszy etap ludzkiego życia.

Dzień Dziecka to wyjątkowy moment, aby jako rodzic zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu i spędzić miłe chwile nie tylko na zabawie, ale również rozwijających nasze pociechy zajęciach. Jednym z miejsc, które oferuje pełny pakiet, a do tego niezwykle ciepłą i gościnną atmosferę jest Biblioteka Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

Aktywne czytanie w Bibliotece

Biblioteka MOCAK
fot. materiały prasowe MOCAK

2 czerwca o godzinie 12 zespół biblioteczny zabierze dzieci prosto do gwiazd podczas aktywnego czytania książki Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd autorstwa Przemysława Wechterowicza. Biblioteka zamieni się w prawdziwą kosmiczną przestrzeń, gdzie mali czytelnicy będą mogli poszerzać granice swojej wyobraźni. Czekają na nich warsztaty angażujące wszystkie zmysły oraz rozwijające chęć poznawania książek i ich wyjątkowego świata przygód.

Na zajęcia obowiązują zapisy, a wstęp kosztuje 10 zł. Jeśli jesteście zainteresowani, to zachęcamy Was do kontaktu z Biblioteką MOCAK-u pod mailem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

André Aciman „Tamte dni, tamte noce” [recenzja]

Warsztaty z tworzenia zabawek edukacyjnych

Biblioteka MOCAK
fot. materiały prasowe MOCAK-u

To jednak nie koniec wydarzeń dedykowanych dzieciom przez Bibliotekę. 9 czerwca o godzinie 17 rozpoczną się warsztaty dotyczące tworzenia zabawek edukacyjnych. Jest to okazja, aby połączyć zabawę z twórczym myśleniem. Uczestnicy warsztatów będą miały niepowtarzalną okazję do stworzenia autorskiej zabawki, inspirowanej malowniczymi książeczkami z kącika dziecięcego Biblioteki MOCAK-u. Warsztaty są kontynuacją spotkań, które organizowała Biblioteka MOCAK-u w latach 2016-2017. W wydarzenia zaangażowało się aż 300 osób.

Wstęp jest darmowy, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy.

Jeśli zaciekawił Was czerwcowy program Biblioteki Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, to koniecznie śledźcie nasz portal. Będziemy regularnie informować Was o najnowszych wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.