Katarzyna Bułat „Arkandel” – Recenzja

Wydawnictwo Novae Res dało nam możliwość zaznajomienia się z twórczością takiej autorki jak Katarzyna Bułat. „Arkandel” to wyjątkowa powieść, która wywołuje w czytelniku wiele emocji. 

„Arkandel”

Katarzyna Bułat kokietuje nas nutą tajemniczości, ponieważ od pierwszych stron zdradza bardzo mało szczegółów, przez co z każdym rozdziałem coraz bardziej pragniemy poznać zakończenie powieści. O czym jest „Arkandel”? Książka przedstawia z pozoru szczęśliwą rodzinę (Karola, Anny i Mel), która wybiera się na wakacje do Czarnogóry. Jednakże ta podróż ma zmienić całe ich życie, gdyż musi w końcu dojść do przełomu gwarantującego możliwość doświadczenia prawdziwej pełni szczęścia. Powieść dzieli się na dwie historie. Pierwsza dotyczy wyjazdu, druga natomiast przedstawia zapiski w tajemniczym zeszycie, prowadzone przez kobietę, która kiedyś była ważna dla Karola. Anna ułożyła misterny plan, aby zmusić męża do przeczytania tej opowieści, ponieważ wierzyła, że tylko wtedy Karol pojmie, iż nie należy zbyt długo żyć przeszłością, aby nie zaprzepaścić tego, co dzieje się w teraźniejszości. Karol musi przejść trudną drogę, aby zawalczyć o dobro rodziny. 

Katarzyna Bułat

Autorka w intrygujący sposób buduje napięcie. Książka pochłania bez reszty, dlatego jeśli zabieracie się za jej lekturę, bądźcie świadomi, że nie zrobicie już nic innego. Ciekawość nad wami wygra i nie zdołacie oderwać się od tej fascynującej powieści. „Arkandel” dotyczy trudnej historii, która zmusza nas do wielu rozmyślań nad sensem życia, cierpienia, miłości i wielu innych istotnych wartości. Z pozoru lekka opowieść przeistacza się w opowiadanie z głębokim przesłaniem. Katarzyna Bułat zachwyca swoim barwnym językiem, przez co zakochujemy się w jej stylu. Z zachłannością przedzieramy się przez kolejne rozdziały, pragnąc obcować z jej twórczością jak najdłużej. W niesamowity sposób skonstruowała historię tak, aby w odpowiednich momentach stopniowo zaspokajać ciekawość czytelnika. Z całą pewnością jest to powieść, obok której nie da się przejść obojętnie. Jest to książka godna polecenia, ponieważ z wielką gracją przedstawia wyjątkowo delikatną sytuację, która mogłaby spotkać każdego z nas.