Jak zacząć czytać komiksy?

Jak zacząć czytać komiksy?

Komiks to jedna z najpopularniejszych rozrywek, która łączy literaturę i rysunek. Jak zacząć swoją przygodę z obrazkowymi historiami? 

Jak zacząć czytać komiksy? Właściwie ciężko w prosty sposób odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Wybór komiksu zależy od wielu czynników. Często zainteresowanych odstrasza zbyt duży wybór. W obecnych czasach mamy dostęp właściwie do każdego możliwego komiksu. Są sklepy, które są w stanie ściągnąć odpowiednie egzemplarze prosto ze Stanów Zjednoczonych!

Nie warto się bać!

Komiksy nie są skomplikowaną formą, którą trzeba studiować niczym student nauki ścisłe. Obrazkowe historie wykształciły się przecież z rysunkowych historyjek w kącikach satyrycznych popularnych gazet. Zwykle napisane są prostym językiem, a to, czego nie przekaże tekst, dają przepiękne ilustracje.

Komiksowe dylematy

Warto nie przejmować się specjalnie stopniem obeznania z danym uniwersum czy przeczytaniem wszystkich możliwych komiksów z danymi bohaterami. O samym Supermanie czy Spidermanie powstało tyle historii, że prawdopodobnie nie starczyłoby Wam życia na przeczytanie każdego zeszytu. Komiksów przez ostatnie dziesięciolecia powstało tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie – od zwolenników horrorów i thrillerów aż do fanów erotyki. Bardzo pomaga dobranie pierwszych egzemplarzy, kierując się swoim gustem filmowym i książkowym. Pamiętajcie, że komiksy to nie tylko amerykańscy superbohaterowie, ale także polskie wydawnictwa (Mucha Comics) i wiele innych wspaniałych dzieł, o których wiele osób zapomina. Ze swojej strony polecić mogę serię Komiksy, które należy przeczytać przed śmiercią, gdzie znajdziecie setki tytułów wartych uwagi.

Gdzie kupować komiksy?

To kolejne pytanie z rodzaju podstawowych i najważniejszych. Najlepiej wybrać sklepy i salony, które oferują szeroki wybór komiksów polskich i amerykańskich. Warto też zobaczyć, w czy w ofercie znajdują się wydania najnowsze. Ważnym aspektem jest obsługa klienta, jako że bardzo często potrzebujemy pewnego rodzaju doradztwa – zwłaszcza w dziedzinie komiksu. Kupno online jest niezwykle proste i pozwala czytelnikom na załapanie się na bardzo atrakcyjne promocje. Co ciekawe, oszczędzić można dzięki regularnemu śledzeniu aukcji internetowych. Ja osobiście polecam sklep Atom Comics, w którym znajdziecie szeroki wybór komiksów polskich i największych amerykańskich wydawców (Marvel, DC, Image). Ofertę możecie zobaczyć pod tym linkiem: https://www.atomcomics.pl/kategoria/wydania-zbiorcze/marvel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o