Iwona Majewska-Opiełka “Szczęście dla każdego” [INFO]

Czy szczęście musi nam sprzyjać, abyśmy czuli je w życiu na co dzień? Iwona Majewska-Opiełka, prekursorka ruchu rozwoju potencjału człowieka oraz autorka ponad 20 książek wspierających rozwój osobisty, udowadnia, że szczęście to przede wszystkim wynik naszej wewnętrznej pracy. Zamiast na nie czekać, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce!

Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle to zbiór inspirujących przemyśleń i wskazówek, dotyczących codziennego życia. Napisany, aby zachęcić czytelników do spojrzenia w głąb siebie i zweryfikowania sposobu myślenia o swoim życiu. Iwona Majewska-Opiełka zachęca, aby pochylić się nad naszym podejściem do szczęścia. Czy aby na pewno uważamy, że na nie zasługujemy? Czy doceniamy rolę naszego nastawienia?

Na pewno słyszałeś, jak dwie osoby z tego samego biura zupełnie  inaczej opisują panujące w nim relacje. Jedna z nich jest zadowolona ze swojego miejsca pracy, druga nie. Z pewnością  darzyło ci się słuchać pensjonariuszy tego samego domu wczasowego opisujących wspaniały lub nieudany pobyt. Może sam jesteś dzieckiem zupełnie inaczej patrzącym na dzieciństwo niż twoje rodzeństwo? Ludzie tak różnie patrzą nie tylko na wybrane fragmenty życia, lecz także na jego całość. Ręczę, że osoby szczęśliwe szybciej znajdą powody do radości w każdych warunkach, łatwiej przystosują się do każdego miejsca pracy, a własne życie postrzegać będą w jaśniejszych barwach.

Sama mówię o sobie jak o dziecku szczęścia, powołując się na czepek, w którym się urodziłam, jako na przyczynę mojego stanu ducha. Od lat jednak wiem, że to moja wewnętrzna praca czyni mnie szczęśliwą, umiejętność koncentrowania się na tym, co milsze lub choćby wartościowe. Czasem dzieje się to automatycznie, ale czasem świadomie sobie pomagam.

Majewska-Opiełka podkreśla istotę związków i relacji obecnych w naszym życiu. Podpowiada, co jest ważne we wzajemnej komunikacji, w przyjaźni, miłości. Uczy dostrzegania w tych relacjach szansy na rozwój osobisty: Każdy związek jest szansą na rozwój. Z każdej relacji można wynieść naukę. Co wyniesiemy z sytuacji mających miejsce w związkach, zależy od tego, co jest w naszych sercach, ale i od tego, jak pracuje nasza świadomość. […] Podchodź do związku jak do czegoś, co się buduje i co jest wynikiem wzajemnej interakcji, przejmij świadomie swoją część odpowiedzialności.

Źródło: materiały prasowe