Intrygujący debiut | Chris McGeorge – Zgadnij kto [recenzja]

McGeorge
Sześć nieznajomych osób, wśród nich morderca i stygnący w łazience trup. Czy potrzeba czegoś więcej do stworzenia dobrego thrillera? Chris McGeorge udowadnia, że jeden hotelowy pokój w zupełności wystarczy. Zgadnij kto to intrygujący debiut i jedno jest pewne – o tym autorze z pewnością będzie jeszcze głośno.

Wciągająca gra o życie…

Chris McGeorge nie miał łatwego zadania. Każdego roku na rynku wydawniczym pojawia się ogromna liczba thrillerów. Nierzadko bazują one na tych samych konwencjach. Nic więc dziwnego, że popularny motyw escape roomów zainteresował młodego pisarza. Choć intrygujący debiut opowiada o szóstce nieznajomych osób zamkniętych w jednym pomieszczeniu, to całość fabuły głównie skupia się wokół Morgana Shepparda – wschodzącej gwiazdy telewizji, która w dzieciństwie rozwiązała tajemniczą śmierć nauczyciela matematyki.

Atmosfera zagęszcza się w momencie, kiedy bohaterowie dowiadują się, że wśród nich znajduje się morderca mężczyzny pozostawionego w wannie. W ten sposób Morgan staje pod wielką presją. Oprawca żąda, by to właśnie on odgadł, kto zabił starszego pana. Czas mija nieubłaganie, a Sheppard musi udzielić odpowiedzi przed upływem trzech godzin. Jeśli zawiedzie, wszyscy zginą.

Jedno pomieszczenie, mnóstwo informacji

Mogłoby się wydawać, że w małym hotelowym pokoju nic się nie ukryje. A jednak autor za pomocą retrospekcji z życia Morgana, z wyjątkową zręcznością podsyca atmosferę przebiegu wydarzeń. McGeorge stopniowo podaje nam poszczególne informacje, byśmy mieli szansę ubiec w rozwiązaniu głównego bohatera. Dzięki dogłębnemu poznaniu Shepparda, otrzymujemy doskonale zarysowaną postać. Wiemy, co go motywuje, a jego przeszłość potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.

Dialog z sumieniem

Przede wszystkim pisarz pokazuje, że nieważne jest miejsce, a ludzie. To oni, za sprawą swoich odmiennych charakterów, czynów, wyborów, potrafią zamieszać bardziej niż najdziwniejsze szpiegowskie poszlaki. Ale właśnie takie zabiegi sprawiają, że zastanawiamy się nad własnymi poczynaniami oraz prowadzimy dialog z własnym sumieniem. Młody pisarz zmusza nas do wielu przemyśleń, co jest zaskakującym rezultatem, kiedy oczekiwało się tylko wciągającej rozrywki.

Książkę Zgadnij kto polecam wszystkim ciekawskim, którzy nie spoczną, póki nie dobrną do ostatniej strony! Obecnie nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać nowinek o kolejnych powieściach tego autora.


“Zgadnij kto” jest objęte patronatem Kulturalnych Mediów

Zachęcamy również do zapoznania się z fragmentem książki Zgadnij kto

Zgadnij kto – już w księgarniach! [info + fragment książki]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here