„Cztery tysiące tygodni” – książka, która odmieni życie

0
530

A gdyby tak spróbować przestać robić wszystko i znaleźć wreszcie czas na to, co jest naprawdę ważne?

Cztery tysiące tygodni. Wyjątkowa książka, która odmieni twoje postrzeganie czasu.

Przeciętne ludzkie życie jest absurdalnie krótkie. Jeśli założyć, że dożyjesz osiemdziesiątki, masz do dyspozycji niewiele ponad cztery tysiące tygodni.

Brakuje nam czasu. Osaczają nas nieustannie wydłużające się listy spraw do załatwienia i przepełnione skrzynki odbiorcze. Mamy problemy z koncentracją. Towarzyszy nam nerwowy pośpiech i poczucie piętrzących się zaległości. Próbujemy kolejnych metod zwiększania produktywności i stosujemy przeróżne life hacki, dzięki którym rzekomo możemy zoptymalizować swój dzień. Wiele z nich tylko pogarsza sytuację.

Zachęca bowiem do snucia marzeń, że pewnego dnia w końcu „wszystko zrobimy” i staniemy się w pełni zoptymalizowanymi i niezwyciężonymi panami swojego czasu. Dążenie do tego złudnego celu sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zajęci, rozproszeni i wyobcowani. Odkładamy to, co w życiu najważniejsze, na jakąś bliżej niesprecyzowaną przyszłość, która nigdy nie chce nadejść.

Cztery tysiące tygodni to lekka, filozoficzna, a przy tym wyjątkowo praktyczna książka o alternatywnej ścieżce życia, jaką jest pogodzenie się z naszymi ograniczeniami. To próba powrotu do rzeczywistości i przeciwstawienia się kulturowej presji, która każe nam robić to, co niemożliwe, zamiast tego, co da się zrealizować. 

Oliver Burkeman wyjaśnia w swojej książce dlaczego głównym wyzwaniem w zarządzaniu własnym czasem wcale nie jest podnoszenie wydajności, lecz decyzja, czego zaniechać.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już teraz!

O autorze

Oliver Burkeman jest autorem książki Szczęście. Poradnik dla pesymistów. Przez wiele lat był felietonistą Guardiana – jego eseje ukazywały się w popularnej rubryce psychologicznej This Column Will Change Your Life [Ta rubryka zmieni twoje życie]. Jego teksty ukazywały się również na łamach takich czasopism jak New York Times, Wall Street Journal, Psychologie i New Philosopher.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments