„Czas ukradziony” Chloe Duval

chloe duval

Wyobraźcie sobie, że poznaliście miłość swojego życia, jednak okoliczności i życie rozdzieliło was na zawsze. Pomimo upływu czasu nadal kochacie tylko tę jedną osobę. Czy uda wam się spotkać? Czy przed śmiercią zobaczycie twarz ukochanej/ukochanego? Chloe Duval w książce pt. Czas ukradziony pokazuje nam odpowiedzi na podobne pytania.

Poznajemy Flavie Richalet, nauczycielkę historii mieszkającą w małym bretońskim miasteczku. Jedyną rozrywką Flavie jest pisanie pełnych uczuć, romantycznych historii o miłości, które następnie czyta swoim przyjaciółkom na cotygodniowych, wypełnionych szydełkowaniem i rozmowach, spotkaniach. Pewnego dnia do domu bohaterki dostarczony zostaje stary list w pożółkłej kopercie. Okazuje się, że został on wysłany przed czterdziestoma trzema laty do dziewczyny o imieniu Amelie Lacombe. Kobieta, wiedziona fascynacją do zdarzeń pełnych romantyzmu, postanawia odnaleźć jego nadawcę i odbiorcę. Jest przekonana, że te stare, wypełnione emocjonalnymi słowami kartki papieru naprowadzą ją na niezwykłą historię, którą będzie mogła opisać w ramach swojej pasji. Flavie rozpoczyna prywatne śledztwo, nieświadoma tego, że w ten sposób namiesza i w swoim życiu.  Czy jej się uda? Czy ta podróż w przeszłość ją zmieni?

Miłość taka jak ta zdarza się rzadko i trzeba o nią dbać. I nigdy nie jest za późno, żeby o nią walczyć.

Czas ukradziony to lekka i pogodna lektura, z przyjemnym stylem narracji i ciepłymi barwami wplecionymi w fabułę. Jednocześnie romantyzm historii, ubrany w tajemnice skrywane przez lata, nie pozwala się od niej oderwać. Chociaż nie mamy trudności w odkrywaniu ich, to jednak zachowany sielankowy klimat pozwala na idealne wczucie się w książkę i przeżywanie emocji wraz z bohaterami. Jest to idealna książka na odprężające wieczory, kiedy przytłoczeni szarugą za oknem, możemy poczuć odrobinę ciepła i słońca, które autorka ukryła na kartach książki. Jeśli masz więc ochotę na przeczytanie lekko napisanej powieści z ciekawymi bohaterami i historią, która zostanie z Tobą na długo, to Czas ukradziony jest właśnie dla Ciebie!