Czas na Smoczą Perłę z mitologią koreańską w tle!

Czas na Smoczą Perłę
Źródło: materiały prasowe

Nadszedł czas na Smoczą Perłę! Już 13 marca na księgarnianych półkach pojawi się powieść Yoon Ha Lee, która przeniesie czytelnika w kosmiczną sagę z mitologią koreańską w tle. Co na nas czeka?

Czas ze Smoczą Perłą umili czytelnikowi trzynastoletnia Min, pochodząca z prastarego rodu lisich duchów. Z tego względu jej matka, by chronić najbliższych przed niebezpieczeństwem, zakazała rodzinie posługiwania się lisią magią: nie wolno czarować, nie wolno zmieniać postaci. Wszyscy przez cały czas muszą zachowywać ludzką formę.

Min i jej rozterki

Min czuje się przytłoczona rodzinnymi zasadami. Nie znosi niekończących się domowych obowiązków, panoszących się wszędzie kuzynów i wiecznie krytykujących ciotek.  Marzy, by uciec z rodzinnej Jinju – zapomnianej, ubogiej, pustynnej planety. Nie może się już doczekać, kiedy dorośnie i będzie mogła, jak jej starszy brat Jun, zaciągnąć się do Sił Kosmicznych i zobaczyć inne planety należące do Ligi Tysiąca Światów.

Ważne decyzje

Kiedy jednak przychodzi wiadomość że Jun zdezerterował, by udać się na poszukiwania Smoczej Perły, Min nabiera pewności, że nie wszystko jest w porządku. Jej brat nigdy nie opuściłby krążownika, nawet dla magicznego artefaktu, który podobno posiada niezwykłe moce. Dziewczyna postanawia uciec i odszukać brata, aby oczyścić jego imię.

W stronę przygody

Podczas wyprawy Min napotka przemytników, piratów i mściwe duchy. Będzie musiała uciekać się do oszustwa, kłamstwa i sabotażu. Częściej niż kiedykolwiek sytuacja zmusi ją do posługiwania się lisią magią, jak i do polegania na własnym sprycie i odwadze. Wszystko to może się skończyć zupełnie inaczej, niż spodziewała się Min, i przerosnąć jej najśmielsze marzenia.


Gdzie człowieczeństwo to pojęcie względne

Smocza Perła jest objęta patronatem Kulturalnych Mediów