Rozpoczyna się gra z czasem | Chris McGeorge – Zgadnij kto [zapowiedź]

Chris McGeorge - Zgadnij kto

Ostatnimi czasy motyw escape roomów stał się bardzo popularny. Powstaje wiele dzieł literackich i filmowych, które wykorzystując tę konwencję, zachęcają czytelnika do rozwiązania danej zagadki – do współuczestnictwa w tej “zabawie”. Czy Chris McGeorge w książce pt. Zgadnij kto zaproponuje coś świeżego? Będzie w stanie zaskoczyć miłośników skomplikowanych, psychologicznych gier?

Chris McGeorge fabułę swojej książki skupił wokół Mogana Shepparda – mężczyzny, który w wieku jedenastu lat rozwiązał zagadkę niespodziewanej śmierci swojego nauczyciela matematyki. Zgon z pozoru wyglądający na samobójstwo, okazał się być morderstwem, a zabójcę odnalazł właśnie Sheppard, zyskując tym samym przydomek „małoletniego detektywa”.

Dwadzieścia pięć lat później…

…Morgan Sheppard budzi się w obcym pokoju hotelowym przykuty kajdankami do łóżka. Oprócz niego jest tam pięciu nieznajomych. W łazience znajdują czyjeś zwłoki. Jedna spośród zamkniętych w pomieszczeniu osób jest zabójcą, a Sheppard ma trzy godziny, by odkryć która.

Jeżeli mu się nie uda, wszyscy zginą.

Za zamkniętymi drzwiami atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Kłótnie, wybuchy paniki, wzajemne oskarżenia zdają się nie mieć końca. Sheppard, walcząc z własnymi ograniczeniami i uzależnieniami, pokonując niechęć otaczających go osób, rozpaczliwie poszukuje rozwiązania zagadki. Aby uratować siebie i pozostałych przed niechybną śmiercią, będzie musiał cofnąć się do lat swojego dzieciństwa i zmierzyć się z duchami przeszłości.

Chris McGeorge za sprawą Zgadnij kto stał się intrygującym debiutantem, a książka określana jest jako “świetnie napisany, oryginalny thriller. Wydawnictwo Orion (imprint Hachette) podpisało z autorem kontrakt na kilka kolejnych powieści. Zgadnij kto w Polsce ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis. Na księgarnianych półkach można będzie jej wypatrywać 5 września.


“Zgadnij kto” Chrisa Mcgeorge’a jest objęta patronatem Kulturalnych Mediów 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o