Amanda Prowse opowiada jak być Córką doskonałą

Każdy z nas od małego wyrabia sobie swoje własne wyobrażenia przyszłości. Poddajemy się marzeniom i jest nam ciężko z myślą, że mogą się nie spełnić. Jesteśmy nastawieni na sukces i kiedy nasze cele się skrystalizują potrafimy poświęcić wiele, aby je osiągnąć. Jednak w naszym życiu nie zawsze wszystko idzie według planu. Czy można pogodzić swoje marzenia z marzeniami bliskich? My poznaliśmy odpowiedź na to pytanie dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kobiecego.

– Czujesz, że jesteś żoną? – zapytał
– Chyba tak. A jak się powinna czuć żona?

Wyczuła, że wzrusza ramionami.
– Nie wiem. Może jak połowa jakiejś większej całości, która nie musi już samotnie zmagać się ze światem.

Życie Jacks Morgan nie ułożyło się tak, jak to sobie zaplanowała. 36-letnia kobieta zmarnowana i wykończona życiem, walcząca o przyszłość swojej córki – Marthy. Bohaterka zrezygnowała ze swoich marzeń, aby Martha spełniła swoje. Do tego dochodzi matka Jacks – Ida z chorobą Alzhaimera i potrzebą ciągłej opieki i uwagi. Przedstawiona w tym świetle bohaterka wydaje się być idealną matką, córką i żoną. Jednak czytając każdą kolejną stronę widzimy rozgoryczenie Jacks, które krzyczy do nas z każdego wersu w książce. Oddając się lekturze nie rozumiałam, jak można tak narzekać na życie. Patrzyłam na bohaterkę jak na niewolnicę, która powinna się cieszyć z tego co ma, a nie marudzić i śnić na jawie o lepszym życiu. Jednak z czasem dzięki zastosowaniu podzielenia książki na rozdziały o teraźniejszości i przeszłości – mogłam tak naprawdę zrozumieć skąd tyle goryczy w jednej kobiecie.

Życie jest zbyt krótkie, tyle zrozumiałam. Nie byłam może doskonałą córką, ale mogę być dobrą matką i jeszcze lepszą babcią.

Wiadomość Marthy o przyjęciu na studia był dla Jacks jak promyk słońca w codziennej szarudze. Ogrzewał i dawał nadzieję, że jej córce powiedzie się lepiej niż jej samej. Niestety pojawienie się Gideona w życiu młodej dziewczyny poskutkowało ciążą Marthy. Jej matka nie potrafiła się z tym pogodzić. Wybuchła jak długo gromadzony proch, czekający na małą iskrę ognia. Na takim zakręcie życia bohaterka musi przewartościować swoje życie. W dodatku pojawia się możliwość zostawienia rodziny i udaniu się po przygodę wraz ze swoją dawną miłością – Svenem. Czy bohaterka doceni to co ma i wesprze rodzinę? A może wizja schłodzonego szampana na wzburzonych wodach oceanów skusi Jacks? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po Córka doskonała Amandy Prowse.