Bestie i ludzie [ZAPOWIEDŹ]

Jacek Piekara – poczytny pisarz fantasy, znany z serii książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie – powróci z nową książką! Zbiór opowiadań Bestie i ludzie ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów już pod koniec lutego. O czym będzie ten tytuł? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Dwa słowa o książce

Oto jak Bestie i ludzie opisywane są przez samego wydawcę:

„Potwory czają się bliżej, niż myślisz!
Jacek Piekara powraca w wielkim stylu!

9 opowiadań, w których znajdziecie czysty, pierwotny lęk. Grozę wywołaną świadomością, że największy koszmar czeka na nas tuż obok. Przychodzi w postaci uśmiechniętego sąsiada albo smutnej dziewczyny zaczepionej w barze. Czasem w osobie kogoś, kogo znamy od wielu lat.

Najbardziej przerażające jest to, że o otaczającym nas świecie nie wiemy wszystkiego. A dokładniej – nie wiemy prawie nic. Dlatego nie jesteśmy gotowi, by dostrzec prawdę: każdy może kryć pod maską zwyrodniałe, bestialskie oblicze”.

Bestie i ludzie - zapowiedź

Wygląda na to, że zbiorkowi bliżej będzie do grozy Necrosis i niepokoju Przenajświętszej Rzeczypospolitej, niż do fantastyki spod znaku sagi Inkwizytorskiej, ale wszystko okaże się już pod koniec miesiąca. Premiera Bestii i ludzi zapowiadana jest na 28 lutego.

Słowo o autorze

bestie i ludzie - Jacek PiekaraJacek Piekara – jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych. Prowokujący. Zaskakujący. Potrafi rozbawić, zbulwersować, dotknąć do żywego. Wymyka się oczekiwaniom i nie daje zaszufladkować. Od lat zajmuje się multimediami i szeroko pojmowaną popkulturą. Pracował jako zastępca redaktora naczelnego pism Click i Game Ranking oraz naczelny magazynu Fantasy. Prowadził programy autorskie w Radiu WAWA. Reżyserował dubbingi. Tworzył i tłumaczył scenariusze gier komputerowych. Autor kilkunastu tomów powieści i opowiadań. Z Fabryką Słów wydał bestsellerową serię książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie, a także horror fantasy Necrosis. Przebudzenie, zbiór opowiadań Świat jest pełen chętnych suk, obrazoburczą antyutopię Przenajświętsza Rzeczpospolita oraz Alicję, w której zabiera czytelnika w intrygującą podróż w głąb ludzkiej duszy i Charakternika, powieść z XVII-wiecznej Rzeczpospolitej.


Informacja prasowa od wydawcy.