Serial na podstawie książki Mroza w Audiotece – Osiedle RZNiW

Serial na podstawie książki Mroza - audiobook Osiedle RZNiW
fot. materiały prasowe

Serial na podstawie książki Mroza w Audiotece ukaże się tego samego dnia, co najnowsza powieść pisarza – Osiedle RZNiW. W rapowym thrillerze, osadzonym w początkach lat dwutysięcznych, usłyszymy m.in. Antoniego Królikowskiego, Julię Wieniawę oraz Vienia. Raper wykonał także muzykę do audioserialu.

Wczesne lata dwutysięczne. Wielkie blokowisko żyje w rytmie rapu i oddycha dymem z jointów. Żyjący w jednym z bloków chłopak dostaje smsa z nieznanego numeru. Następnego dnia okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Zaczyna poszukiwania na własną rękę.

To początek serialu, którego będzie można posłuchać w dniu premiery książki, czyli już 15 lipca. W rolach głównych wystąpią Antoni Królikowski jako Deso, i Julia Wieniawa jako Żaba – koleżanka, pomagająca  mu w poszukiwaniach. W produkcji dużą rolę odegra również sam Vienio – legenda polskiego rapu, jeden z założycieli Molesty Ewenement.

Produkcja, wyreżyserowana przez Piotra Jaworskiego, to głosy blisko 30 aktorów. W pozostałych rolach usłyszymy na przykład: Janusza Chabiora, Adama Woronowicza, Aleksandrę Popławską, Agnieszkę Żulewską  i znanego z Jak Zostałem Gangsterem – Tomasza Włosoka.

Serial na podstawie książki Mroza i muzyka od Vienia

Poza trzymającą w napięciu narracją ważna jest także dobra muzyka. Zaz zatakową odpowiada Vienio, który specjalnie do serialu stworzył nowy kawałek. Według rapera utwór nawiązuje stylem do pierwszych “nielegali” Molesty.

W serialu nie zabraknie ulicznego języka i slangu. Wszystko po to, by jak najlepiej oddać klimat blokowisk z pierwszych lat millenium.

To jak na Remigiusza Mroza bardzo eksperymentalny tekst. Język jest brutalny i surowy, ale ma także swój bardzo muzyczny rytm oraz różnych narratorów. Zamiast rozdziałów mamy zwrotki i refreny. Czytelnik, który sięga po książkę może tego nie zauważyć, natomiast my, produkując wersję audio, chcieliśmy, żeby ten tekst płynął. Mam nadzieję, że ten efekt będzie słyszalny – Mówi Katarzyna Szybińska, producentka “Osiedla RZNiW”.

Audiobook niczym serial Netflixa

Prace nad audiobookiem rozpoczęły się zaledwie miesiąc temu, bo dokładnie 15 czerwca. Całość została zrealizowana w  zdumiewającym tempie. Ponad dziesięć godzin tekstu oraz muzyki nagrano w studiu – jedynie drobne epizody nagrywano zdalnie.

Większość audiobooków, nawet w formie serialu, nagrywa się od razu w całości. My podeszliśmy do “Osiedla RZNiW” jak klasyczni filmowcy, a więc nieco inaczej niż zwykle. Nagraliśmy najpierw narratorów, a następnie stopniowo kolejne odcinki z aktorami – zdradza producentka.

Pozostałe audioseriale Audioteki na podstawie powieści Remigiusza Mroza

W aplikacji Audioteki już teraz można posłuchać serialu Lot 202. W gwiazdorskiej obsadzie takie głosy jak: Katarzyna Dąbrowska, Michał Żurawski, Wojciech Malajkat i Danuta Stenka.