80’s Again! – prezentacja książki już wkrótce!

80's Again!

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian oraz Księgarnia Polon zapraszają 6 grudnia 2017 o godz. 18:00 na prezentację książki  80’s Again! Monografia poświęcona latom 80. XX wieku 

Fascynacja poetyką lat 80. XX wieku trwa nieprzerwanie od wielu lat. Kolejne filmy, piosenki oraz książki odwołują się do kultury dziewiątej dekady minionego stulecia.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian oraz Księgarnia Polon zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowym spotkaniu – już 6 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum Literatury w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem twórców monografii 80’s Again!.

Wydana przez Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian książka  80’s Again! zbiera artykuły podzielone na trzy działy.

W pierwszym z nich zgromadzono teksty ukazujące stosunek artystów do świata polityki (happeningi Pomarańczowej Alternatywy, recepcja Witkacego, debiut Świetlickiego oraz komiks V jak Vendetta), w drugim – rozdziały poświęcone muzyce oraz sposobom kreowania wizerunku piosenkarzy w kinie (Madonna sąsiaduje tu z Nirvaną i fikcyjnymi zespołami w stylu The Rutles, mającymi przywoływać najważniejsze cechy legendarnych Beatlesów). Trzeci dział to prawdziwa uczta dla miłośników kina: zarówno wielbiciele komedii, thrillerów, jak i nurtu cyberpunkowego znajdą w nim coś dla siebie.

Nie zabraknie mikołajkowych atrakcji!

Podczas mikołajkowego spotkania będzie można zakupić publikację w cenie 20 zł. Oprócz tego dla wszystkich obecnych przygotujemy niespodzianki związane z latami 80. Tego roku Mikołaj przybędzie do Was niczym Rambo, z prezentami opakowanymi w papier ozdobiony neonowymi wzorkami i radiem na ramieniu, z którego dobiegać będzie Last Christmas. Nie może Was wtedy zabraknąć!

 

6.12.2017 godz. 18:00, Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 20)

 

Goście: 

Aneta Jabłońska

Zajmuje się twórczością S. I. Witkiewicza, pisząc na jego temat zarówno artykuły, jak i opowiadania. Publikowała na łamach m.in.  Odry, Nowych Książek,  Toposu i Witkacego  

Mariusz Koryciński

Autor esejów, opowiadań i filmów krótkometrażowych. Publikował m.in. na łamach  Twórczości, Kina, Odry i Nowych Książek. Zajmuje się kinem gatunkowym. 

Agata Sutkowska

Doktorantka związana z Zakładem Kultury Współczesnej Wydziału Polonistyki UW. Badaczka zjawisk kultury popularnej, zwłaszcza fandomów i ich twórczości oraz komiksu; rysowniczka.

Wojciech Lewandowski

Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się problematyką polityczną w kulturze. Publikował na łamach m.in.  Creatio Fantastica; bloger.

Joanna Kostana

Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW, związana z Teatrem Wolandejskim. Zajmuje się kulturą i historią XIX wieku oraz filozofią kultury. 

Adriana Brenda-Mańkowska

Zajmuje się przekazami paradokumentalnymi, m.in. tzw. mockumentami. Współorganizatorka konferencji oraz współredaktorka monografii N O L A N.

Paweł Jaskulski

Autor esejów, artykułów i wywiadów, publikowanych m.in. na łamach „Twórczości”, „Odry” oraz „Nowego Folderu”. Zajmuje się twórczością filmową A. Barańskiego i J. Nasfetera.

 

źródło: informacja prasowa od organizatora Księgarnia Polon