Nowa książka Wojciecha Jagielskiego – premiera 31 stycznia!

jagielskiego

Pierwsza książka, która pokazuje Indie widziane oczami ludzi z zachodu, którzy wybrali ten kraj z nadzieją, że odnajdą w nim siebie, szczęście czy wolność. Odpowiedź na pytania: czego szukamy w tamtym regionie i dlaczego Indie tak nas fascynują?

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia… Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą. Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis „Święty”. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.

jagielskiego

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny podąża tym razem „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. Najnowsza książka autora Modlitwy o deszcz i Wszystkich wojen Lary to zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój.

Niedokończona podróż Wojciecha Jagielskiego – specjalista od Wschodu i wnikliwy obserwator zmieniającej się rzeczywistości rusza wielkim szlakiem hippisów, który hipnotyzuje do dziś. Historie ludzi, którzy porzucają zachodni świat i ruszają w drogę w poszukiwaniu wolności (Polka Kamal, stary hippis „Święty”).