Rośliny doniczkowe łatwe w uprawie

0
301
rośliny doniczkowe

Marzy Ci się dom pełen kwiatów, ale nie masz do nich ręki? Przedstawiamy Ci kilka roślin doniczkowych łatwych w uprawie.

Rośliny doniczkowe sprawiają, że nasz dom staje się przytulny. Atutem niektórych gatunków jest to, że oczyszczają powietrze. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z hodowaniem roślin powinny sięgnąć po takie, które są niewymagające oraz łatwe w uprawie. Przedstawimy kilka roślin doniczkowych łatwych w uprawie.

Sansewieria

Sansewieria to roślina o długich i mocnych liściach (przez ich wygląd nazywana jest Wężownicą). Jest polecana szczególnie osobom początkującym, ponieważ ma bardzo małe wymagania i jest prosta w uprawie. Susza jej nie straszna i czasem lubi, gdy wytrze jej się liście. Należy pamiętać, że niekoniecznie lubi się opalać na pełnym słońcu. Rozproszone światło jej w zupełności wystarczy. Piękny wygląd nie jest jej jedyną zaletą. Ta roślina oczyszcza powietrze w naszym domu z toksyn i zanieczyszczeń. W sklepach znajdziemy kilka odmian Sansewierii.

sansewieria
Sansewieria fot. muratordom.pl

Zamiokulkas

Ta roślina uważana jest za długowieczną i praktycznie niezniszczalną. Jego cechą charakterystyczną są błyszczące, zielone liście. Idealnie sprawdzi się dla zapominalskich, ponieważ bardzo dobrze znosi suszę. Zamiokulkas magazynuje wodę w grubych liściach oraz kłączach. Przy uprawie tej rośliny należy pamiętać, że jej stanowisko powinno być zacienione.

zamiokulkas
Zamiokulkas fot. zielony-parapet.pl

Aloes

Aloesy są roślinami doniczkowymi, które nie sprawiają większych kłopotów. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych odmian. Ich stanowisko powinno być jasne, lecz nie mocno nasłonecznione. Podczas podlewania trzeba uważać aby nie przelać aloesy, ponieważ jego liście zaczną gnić. Mimo że wygląda dość surowo, to w rzeczywistości jest bardzo miękki, a jego liście są bardzo pożyteczne. Mają one cenne dla zdrowia oraz urody substancje odżywcze.

aloes
Aloes fot.budujesz.info

Jukka

Roślina ta kojarzy się z egzotycznymi krajami, ze względu na swój wygląd. Długi pień wyrastający z ziemi zakończony jest pióropuszem. Te z kolei są długie, sztywne i ostro zakończone. Uprawa Jukki jest bardzo prosta. Należy postawić ją w miejscu z dostępem do słońca i podlewać, ale nie za często. Lepiej jest ją przesuszyć, niż przelać. Najczęściej spotykaną odmianą w naszym kraju jest Jukka Gwatemalska.

jukka
Jukka Gwatemalska fot. budujesz.info
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments