Prezent, który ratuje zwierzęta | Pomagaj z WWF

0
496
Rysie
fot. pixabay.com

Nie masz pomysłu na prezent dla babci i dziadka z okazji ich zbliżającego się święta? Organizacja WWF posiada możliwość adopcji dzikich zwierząt, które obecnie są szczególnie narażone na wyginięcie. Za drobną opłatą możemy stać się opiekunem rysia, foki czy tygrysa.

Symboliczna adopcja

Na oficjalnej stronie internetowej WWF istnieje możliwość symbolicznej adopcji zagrożonych zwierząt takich jak: suhak mongolski, żubr, słoń indyjski, ryś, wilk szary, sóweczka, foka szara, niedźwiedź, morświn, tygrys, pantera śnieżna czy karpacka czwórka. Adoptując któreś z wymienionych zwierząt, mamy możliwość wspomagać działania WWF, zmierzające do odbudowy populacji danego gatunku. Każda z osób, która dokona adopcji za kwotę 30 zł i wyższą, otrzymuje specjalny, imienny certyfikat adopcji w trzech różnych wersjach: pionowej, poziomej i dziecięcej.

Prezent dla babci i dziadka

Organizacja WWF udostępnia możliwość symbolicznej adopcji jako prezent. Z okazji nowego roku i bycia lepszą wersją siebie możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i niesieniem pomocy. W związku z tym, taki spersonalizowany certyfikat adopcji zagrożonego gatunku może być świetnym pomysłem na podarunek z okazji zbliżającego się dnia babci i dziadka. Wystarczy oprawić go w ramkę i wręczyć z laurką lub innym drobnym upominkiem.

Działania WWF

WWF to organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym powstała w 1961 roku. Jej celem jest walka o środowisko naturalne i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyć w harmonii z przyrodą. W Polsce organizacja skupia swoje działania na ochronie przyrodniczo cennych rzek, lasów, największych drapieżników (wilki, rysie, niedźwiedzie) oraz bałtyckich ssaków (morświny, foki szare). WWF walczy również z nielegalnym handlem zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin oraz zmianami klimatu. Na swojej stronie internetowej, poza symboliczną adopcją, organizacja posiada jeszcze wiele innych możliwości, dzięki którym możemy pomóc w ratowaniu środowiska.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments