Nie chcą pieniędzy za odwołane wydarzenia

odwołane wydarzenia Puste miejsca na widowni symbolizują pustki w instytucjach kultury podczas pandemii koronawirusa
fot. MajaCiesielskaMgYT/Pixabay

Twórca bloga Kusi na Kulturę Kajetan Kusina założył na Facebooku wydarzenie Rezygnuję ze zwrotu pieniędzy za odwołane wydarzenia kulturalne.

Przypomnijmy. Przed dwoma dniami rada ministrów podjęła decyzję o odwołaniu imprez masowych w celu zniwelowania rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa SARS-Cov-2. Ponadto zgodnie z zaleceniami lekarzy zaleca się unikanie większych zgromadzeń.

Tym samym instytucje kulturalne zamykają swoje podwoje i odwołują wydarzenia kulturalne. Ta sytuacja w oczywisty sposób uderza nie tylko w duże przedsiębiorstwa rozrywkowe, ale i te mniejsze.

Celem akcji jest pomoc instytucjom kulturalnym organizującym biletowane wydarzenia, które w związku z decyzjami władz znalazły się w nieciekawej sytuacji finansowej.

— Wychodzę z założenia, że to decyzja podjęta przez ludzi, których zadaniem jest podejmowanie takich działań. Nie będę udawał, że jestem nagle specem od epidemii i próbował wychodzić przed szereg, bo to wszystko wygląda jak po prostu rozsądne zachowanie — mówi Kajetan Kusina.

Taka myśl związania z potencjalnym wsparciem dla instytucji kultury, które bardzo ucierpią (szczególnie mniejsze kina,…

Publiée par Kusi na Kulturę sur Jeudi 12 mars 2020

Żeby zaradzić tej sytuacji, autor bloga Kusi na Kulturę za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłasza wydarzenie Rezygnuję ze zwrotu pieniędzy za odwołane wydarzenia kulturalne

(…)Szczególnie chodzi o małe miejsca, których sytuacja nigdy nie jest dobra, a każda utrata płynności finansowej może doprowadzić do bankructwa.

Czy w ramach pomocy w łagodzeniu strat nie warto zrezygnować z uzyskania zwrotu za już zakupiony bilet na film/koncert/imprezę/spektakl skoro i tak są już to pieniądze raz wydane? Zwłaszcza jeśli mowa o kwotach rzędu 15-50 zł?(…)

Do akcji można dołączyć za pośrednictwem Facebooka, klikając w poniższy link:

https://www.facebook.com/events/801784010329562/