Dawid Wildstein, wicedyrektor TVP World, dziennikarz oraz publicysta, został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Syn Bronisława Wildsteina swoją funkcję sprawuje od 16 maja 2022.
Dawid Wildstein
Syn byłego prezesa TVP i znanego dziennikarza Bronisława. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości Dawid Wildstein pracował dla Gazety Polskiej, Nowego Państwa, a także Frondy. W 2016 roku został szefem redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, co spotkało się z uznaniem Jacka Kurskiego. Rok później został on zastąpiony przez Tadeusza Płużańskiego. Rozpoczął wtedy pracę jako zastępca dyrektora ds. publicystyki w TVP1. W 2017 roku Dawid Wildstein został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalności na rzecz upamiętniania prawdy o najnowszej historii Polski. Od 2018 roku pracował w biurze programowym TVP. Z początku był redaktorem programującym ds. publicystyki, a następnie wicedyrektorem. Dawid Wildstein od połowy 2021 roku był wicedyrektorem TVP World.
Dawid Wildstein został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Informację jako pierwszy przekazał w poniedziałek 16 maja Press Serwis, a nieoficjalnie potwierdził portal Wirtualnemedia.pl. Dyrektorem radiowej Trójki jest Marcin Wąsiewicz. Press Serwis informuje, że Wildstein ma pozostać w telewizji publicznej.
Afera w radiowej Trójce
W połowie maja 2020 roku wybuchła medialna afera wokół Trójki po decyzji o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki. Na pierwszym miejscu listy znalazł się wówczas utwór Kazika Twój ból jest lepszy niż mój, odnoszący się do wydarzeń z 10 kwietnia 2020 roku. Jarosław Kaczyński odwiedził wtedy groby na cmentarzu na Powązkach, mimo zakazu odwiedzania cmentarzy z powodu pandemii koronawirusa.
Zarząd stacji poinformował, że listę usunięto, ponieważ piosenka ta została dodana spoza listy oraz doszło do manipulacji przy liczeniu głosów.
Za decyzję o anulowaniu Listy Przebojów Trójki na rozgłośnię spadła lawina krytyki ze strony słuchaczy, artystów, mediów, a także części polityków. Prezenterzy masowo zaczęli rezygnować z pracy. Odeszło wielu słynnych dziennikarzy, między innymi Piotr Kaczkowski, twórca listy Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona czy Agnieszka Szydłowska.