Wyjątkowy koncert White Lies w Polsce!

koncert White Lies

Uwielbiana przez polską publiczność kapela – White Lies wystąpi w Polsce na wyjątkowym koncercie. W tym roku zespół świętuje dziesięciolecie wydania debiutanckiego krążka – To Lose My Life.

Wyjątkowy koncert White Lies w Polsce!

Rok 2009 był przełomowy dla zespołu White Lies. To właśnie wtedy ukazał się ich pierwszy album To Lose My Life. Krążek został doskonale przyjęty przez krytyków i był jedną z najważniejszych płyt wydanych w 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Album rozkochał w sobie publiczność na Wyspach i w Europe kontynentalnej, a sam zespół wprowadził na salony. W tym roku zespół zdecydował się na huczne świętowanie swojej dekady na rynku muzycznym. Z tej okazji White Lies wyruszyło w jubileuszową trasę. Już 20 listopada w warszawskiej Stodole zagrają wszystkie utwory z kultowego już debiutanckiego krążka. Będzie to jedne z najważniejszych muzycznych wydarzeń tej jesieni. Ich pierwszy koncert w Londynie wyprzedał się raptem w kilka godzin. Wyjątkowy koncert White Lies w Polsce może wyprzedać się równie szybko!

koncert White Lies

White Lies w Polsce – bilety

Przedsprzedaż biletów będzie możliwa dla klientów banku Citi Handlowy. Ruszy ona w czwartek, 13 czerwca o 10.00 i zakończy się w piątek o 09:00. Godzinę później ruszy otwarta sprzedaż wejściówek. Zakup biletów będzie możliwy poprzez stronę internetową organizatora – Live Nation.

White Lies – rewelacyjny debiut

Robiąc listę najważniejszych brytyjskich zespołów ostatnich lat, ciężko pominąć White Lies. Pochodzące z Ealing trio od dekady świętuje sukcesy. Wszystko rozpoczęło się na początku 2009 roku, kiedy to wydali swój długogrający debiut – To Lose My Life. Świetne przyjęcie krążka, sprawiło że o angaż zespołu zabiegały największe festiwale w Europie z Oxegen, T in The Park oraz Leeds i Reading Festival na czele. To właśnie wtedy grupa wystąpiła po raz pierwszy w Polsce. Miało to miejsce w Gdyni na Open’er Festival 2009. To Lose My Life zadebiutował na 1 miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii oraz przyczynił się do zajęcia drugiego miejsca w corocznym plebiscycie BBC Sound Of.

Kolejne albumy – spadek formy zespołu?

Wielu artystów po wydaniu dobrze przyjętego pierwszego albumu, nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom w kolejnych wydawnictwach. Trochę podobnie wygląda sytuacja z White Lies, bo kolejne krążki nie zostały odbierane z równie wielkim entuzjazmem. Oczywiście, wszystkie późniejsze albumy posiadały swoje dobre momenty, jednak jako całość nie broniły się tak dobrze jak debiut. Doskonale widać to po miejscach zajmujących w notowaniach branży muzycznej w Wielkiej Brytanii. Drugi album – Ritual doszedł do trzeciego, a krążek nr 3 – Big TV – do czwartego miejsca w rankingach sprzedaży. Dużo gorsze wyniki osiągnął czwarty album, wydany w 2016 – Friends. Równie przeciętnym zainteresowaniem cieszy się najnowsza płyta Five, której premiera odbyła się w lutym tego roku.

White Lies wciąż potrafią robić dobrą muzykę

Pomimo zauważalnie słabszej formy zespołu w ostatnich latach, nie sposób zespołowi odmówić umiejętności tworzenia świetnych, wpadających w ucho singli. Zespół tworzy przemyślane, ambitne teksty, a ich muzyka wciąż ewoluuje. Na koncercie w Warszawie po za zagranym w całości debiutanckim krążkiem, możemy spodziewać się najważniejszych utworów z późniejszej dyskografii White Lies. Nie możemy się doczekać! Do zobaczenia pod barierkami.