Whispering Sons wystąpią w Polsce już za miesiąc

Whispering Sons wystąpią w Polsce
fot. materiały prasowe

Już za niespełna miesiąc zespół Whispering Sons wystąpi w Polsce na dwóch koncertach. Sprawdźcie, gdzie zagrają.

Na czele Whispering Sons stoi wokalistka Fenne Kuppens, której intrygujący, niski głos zachwyca wszystkich słuchaczy. Zespół pochodzi z Belgii, zręcznie porusza się w stylistyce post-punkowej. Głównym źródłem ich inspiracji jest dynamika miasta. To z kolei odzwierciedla się w ich utworach, które są niezwykle hipnotyczne, ale i złowieszcze. Swoją działalność rozpoczęli w 2013 roku, ale szybko zrobiło się o nich głośno, ponieważ wygrali Hymo’s Rock Rally – jeden z prestiżowych konkursów. W ich muzyce można się doszukać odwołań do Interpolu i wczesnej twórczości Editors, ale i klasyków – The Cure oraz Joy Division.

Endless Party, pierwsza EP-ka zespołu, została wydana w 2015 roku. Dwie kolejne w 2016 i 2017, natomiast ich debiutancka płyta ukazała się w październiku 2018 roku. Nosi tytuł Image i niesie za sobą wyraźną spójność narracyjną. Muzyka nie pozwala nam się uwolnić, wciąga nas w alternatywną rzeczywistość poprzez melancholijną atmosferę. Album spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem wśród słuchaczy i krytyków muzycznych.

Koncerty w Polsce

Koncerty Whispering Sons – jednego z najciekawszych zespołów ostatnich lat – niewątpliwie będą ucztą dla Wszystkich miłośników mocniejszej strony gitarowego grania. Whispering Sons wystąpią w Polsce 27 listopada w Zet Pe Te w Krakowie oraz 28 listopada w Proximie w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z muzyką post-punkową w chłodne listopadowe dni. Bilety na obydwa koncerty wciąż możecie nabyć w sprzedaży. Można je kupić na stronach eBilet, GoOut oraz empik bilety.