The Rasmus w Polsce na dwóch koncertach!

The Rasmus w Polsce

Zespół The Rasmus, który świętuje okrągłą rocznicę publikacji płyty Dead Letters, zapowiedział właśnie trasę koncertową po Europie. Grupa pojawi się również w Polsce i zagra dwa koncerty, które odbędą się w Poznaniu i Warszawie.

The Rasmus w Polsce z jubileuszem albumu Dead Letters!

Muzycy wydali cztery albumy w Finlandii przed ukończeniem 21. roku życia, wyprzedali największe areny w swoim kraju, a ich płyty osiągnęły status platyny. Ich piąty pełnowymiarowy album, Dead Letters, zawierający hit In The Shadows, sprawił że The Rasmus stał się rozpoznawalny na całym świecie. Teraz, nieco ponad 15 lat po wydaniu albumu, zespół zagra go od początku do końca na serii koncertów w Europie – trasa koncertowa potrwa od końca września do początku listopada 2019 roku. The Rasmus w Polsce wystąpi w Poznaniu i Warszawie.

Piosenkarz, Lauri Ylönen, wyjaśnia:

Dead Letters to najważniejszy album w historii The Rasmus. W momencie jego wydania, w 2003 roku, istnieliśmy już prawie dziesięć lat i byliśmy na progu dorosłości jako zespół. Pewność siebie i ciekawość, lęk przed przyszłością określiły nasz nowy styl i tożsamość na dobre. Chcemy świętować 15-lecie tego albumu, nurkując z powrotem w tym mrocznym świecie i grając go na żywo od początku do końca.

Album Dead Letters zostanie ponownie wydane na CD i LP w specjalnym wydaniu dla fanów już 6 czerwca 2019. Dyskografię zespołu zamyka krążek Dark Matters.