Szatan Na Kabatach – Arek Jakubik zagra w Poznaniu

Szatan Na Kabatach - Arek Jakubik
fot. facebook.com/events/2238722509713616

Arek Jakubik ze swoim solowym projektem, Szatan Na Kabatach, przyjedzie do Poznania jeszcze we wrześniu. Projekt miał swoją premierę 20 kwietnia 2018 roku i jest propozycją, jakiej jeszcze nie było na polskiej scenie muzycznej.

Wybitny aktor i wokalista, Arek Jakubik, przyjedzie do Poznania z solowym projektem, Szatan na Kabatach. Wydarzenie odbędzie się 28 września 2019 roku w Scenie na Piętrze, przy ul. Masztalarskiej 8. Wejście do sali od godziny 20:30, a koncert rozpocznie się o 21:00. Bilety w cenie 55 złotych dostępne są na stronach: sklep.ebilet.pl, ticketmaster.pl, biletomat.pl i eventim.pl.

Szatan Na Kabatach

Arek Jakubik stale szuka nowych ścieżek, mówi “nie” panującym trendom i odnajduje nowe obszary, których jeszcze nikt nie eksplorował. Nagrał płytę, jakiej jeszcze nie było. Możemy o niej przeczytać:

Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave. Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie „Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80.: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire.

Płytę współtworzy Kuba Galiński, który podaje, że przy tworzeniu płyty Szatana na Kabatach inspirował się Moon Duo, Ariel Pink, Sleaford Mods czy The Smiths. Jest producentem takich artystów jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy Dr Misio.

Teksty o miłości, samotności i śmierci, gorzkie, inteligentne i ironiczno-sarkastyczne, ale połączone z bardzo trafnymi obserwacjami rzeczywistości. Obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej. Na płycie dostrzeżemy wiele różnych barw, dźwięków, nastrojów i pomysłów. Każdy utwór zdaje się pochodzić z oddalonych od siebie muzycznych biegunów.


Solowy projekt Arka Jakubika – Szatan na Kabatach
28 września – Scena na Piętrze – Poznań
drzwi 20:30, start 21:00