Srogie Granie 2020 – kompendium wiedzy

Srogie Granie 2020 - kompendium wiedzy
fot. Wydarzenie na Facebooku

Już w sierpniu do Tychów powróci festiwal Srogie Granie! W programie imprezy znajdziemy jak zwykle koncerty zdolnych muzyków, wystawy artystyczne oraz wiele innych atrakcji! Rzecz jasna, z zachowaniem wszelkich norm epidemiologicznych!

Tegoroczna edycja festiwalu Srogie Granie odbędzie się 14 (piątek) oraz 15  (sobota) sierpnia. Warto jednak wspomnieć, że w tym roku wydarzenie przeszło lekką przemianę. Po pierwsze, impreza nie będzie miała miejsca na otwartym terenie, ponieważ przeniesiona została do klubu. A dokładniej mówiąc – do tyskiego Undergrounda. Po drugie, zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi, festiwal przeznaczony będzie tylko dla ograniczonej liczby gości. Nie załamujcie się jednak jeśli nie zdążycie zakupić wejściówek, impreza będzie także transmitowana online! Nie zmienił się natomiast fakt, że do Tychów ponownie zawita kilka ciekawych kapel! W tym roku na festiwalu wystąpią bowiem min. znani z Must Be The Music, The Materia, czy chociażby crossoverowa czeska kapela Slepí Křováci.

Srogie Granie 2020 – kto wystąpi?

14 sierpnia

The Materia

Slepí Křováci

Transgresja

Taint (zdobywcy drugiego miejsca w organizowanym konkursie kapel)

15 sierpnia

TabulaRasa (zwycięzcy organizowanego konkursu kapel)

Tomasz Lipnicki

Srogie Granie 2020 – Leśna Galeria Sztuki

Jak co roku, podczas tyskiego festiwalu zapoznać będzie można się także z pracami zgłoszonymi do Leśnej Galerii Sztuki. O tej inicjatywie organizatorzy imprezy sami piszą, że:

“Od pierwszej edycji festiwalu jest z nami „Leśna Galeria Sztuki”. Co roku pokazywaliśmy w niej prace plastyczne 10-ciu zaprzyjaźnionych artystów. Wielkoformatowe wydruki świetnie prezentowały się między drzewami, w niewielkim lesie, obok sceny. Z oczywistych powodów kolejny wernisaż nie może odbyć się na świeżym powietrzu. Leśna Galeria również przenosi się do Underground Pub.”

W tym roku, swoje prace zaprezentują Andrzej Ciołek, Mateusz Patrzyk, Ryszard Rabsztyn, Dominik Jasinski, Damian Koprowski, Agnieszka Seidel – Kożuch, Maciej Moskwa, Bartosz Hadryś, Jacek Boczar oraz Sara Ilia.