Natalia Przybysz nauczy jak malować ogień

Natalia Przybysz
Natalia Przybysz "Jak Malować Ogień".

W ramach premiery piątego solowego albumu Jak Malować Ogień, Natalia Przybysz zaprasza na koncert w Poznaniu.

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Artystka zadebiutowała w 2001 roku w zespole Sistars, który założyła wraz ze swoją siostrą Pauliną. Po zakończeniu działalności Sistars, piosenkarka stworzyła w 2011 projekt koncertowy „Kozmic Blues”, a następnie album. W 2014 roku nagrała kolejny album Prąd. Na płycie znalazły się takie utwory jak: Światło nocne, Dzieci malarzy, Świat wewnętrzny i Przez sen. Za tę płytę Natalia Przybysz otrzymała m.in. Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Pop. Teraz powraca z najnowszą płytą pt. Jak Malować Ogień. 

Jak Malować Ogień to płyta nagrana najpłynniej ze wszystkich moich płyt do tej pory. Razem z moim zespołem, z którym wspólnie koncertujemy, nagraliśmy 10 piosenek, w tym 9 z moimi nowymi tekstami. Jest świeżo, energetycznie i mamy masę powietrza, które chcemy z Wami dzielić na spotkaniach, jakimi są dla nas koncerty. Spodziewajcie się dobrych dźwięków i dużo ciepłego wiatru. – podkreśla Natalia Przybysz.

Album ukaże się 25 października, a już teraz promuje go singiel Ciepły wiatr, do którego niezwykle klimatyczny klip nagrała fotografka Silvia Pogoda.

– Wiatr zmian potrafi napsocić i potrafi uzdrowić. Przyznaję się, że jestem uzależniona od tego ruchu i ciągłej dynamiki. Jednocześnie kocham czuć stabilność w środku, jakby w kontekście czy kontraście do tej szalonej energii. Gdy tak mocniej wieje powstaje pytanie: czy jestem gotowa by stać się kimś nowym, porzucić starą skorupę – mówi Natalia.

Płyta CD oraz winyl Jak Malować Ogień zostały stworzone w możliwie jak najbardziej ekologiczny sposób. W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych, zrezygnowano też z zadrukowania płyty, by wyeliminować użycie substancji chemicznych, dlatego też nośnik jest przeźroczysty. Winyl z kolei powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Opakowanie płyty CD, jak i winylowej wykonane jest z niepowlekanego, makulaturowego papieru pochodzącego w 100% z recyklingu.

Natalia Przybysz w Poznaniu

W ramach promocji albumu, Natalia Przybysz wyrusza w trasę koncertową. Artystka wystąpi 11 listopada w poznańskim Klubie TAMA przy ul. Niezłomnych 2. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie: 68 zł – 80 zł do nabycia przez going.pl


Natalia Przybysz dzieli się nowym teledyskiem