Koncert “Poza świat(ł)em” na fb Teatru Rampa [zapowiedź]

Materiały prasowe.

W ramach Dnia Teatru Publicznego 2020 Teatr Rampa organizuje wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert Poza świat(ł)em z udziałem artystów Sceny Muzycznej.

Niestety ze względu na pandemię teatr na Targówku pozostaje wciąż zamknięty dla widzów. Dlatego też nagranie koncertu odbędzie się w nietypowej scenerii – na pustej, surowej Dużej Scenie – takiej jaka jest w tym trudnym czasie.

O artystach

W koncercie wystąpią Dorota Osińska – wokalistka i aktorka oraz Jakub Wocial – aktor musicalowy i reżyser.

Dorota Osińska ma na koncie 5 solowych płyt, setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce i na świecie. Od 2003 roku jest aktorką Teatru Rampa, gdzie gra w spektaklach muzycznych.

Jakub Wocial występował na scenach Theater des Westens w Berlinie, Metronom Theater Oberhausen i Palladium Theater w Stuttgarcie. Od 2012 roku jest kierownikiem artystycznym sceny muzycznej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RentRapsodia z DemonemJesus Christ Superstar, Kobiety na skraju załamania nerwowego. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway StreetMusicalove The Best of sir Andrew Lloyd Webber. Założył firmę Broadway w Polsce, pod której szyldem wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive oraz Queen tribute. W czerwcu 2018 roku wydał swoją pierwszą solową, musicalową płytę – Dream of Broadway. Jakub jest zdobywcą tytułu Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018 roku w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.

Koncert Poza świat(ł)em

W repertuarze Poza świat(ł)em znalazły się najpiękniejsze przeboje z repertuaru światowego teatru muzycznego. W wykonaniu Doroty Osińskiej i Jakuba Wociala zabrzmią między innymi takie utwory jak: Daj mu żyć (Les Misérables), Falling Slowly (Once), Calling You (Bagdad Café), Over The Rainbow (The Wizard of Oz) czy Never Enough (The Greatest Showman). Artystom towarzyszyć będą muzycy: Paweł Stankiewicz, Kornel Jasiński i Piotr Maślanka.

Premierowy koncert zostanie udostępniony jako nagranie tylko na Facebooku Teatru Rampa w dniu 22 maja o godzinie 21:00.

#czekamy

Teatr Rampa organizując nagranie tego koncertu pragnie:

(…) aby to wydarzenie przypomniało, co jest  siłą przekazu  musicalowych przebojów oraz aby Nasi Widzowie zatęsknili za Teatrem Rampa – takim który znają i kochają.

Czytając komentarze fanów musicali w internecie z łatwością można dostrzec, że tęsknota za teatrem jest już ogromna. Spodziewamy się, że to wyjątkowe wydarzenie tylko ją wzmocni i sprawi, że widzowie jeszcze bardziej nie będą mogli doczekać się ponownego spotkania z artystami na żywo. Nagranie tego koncertu jest wspaniałym pomysłem – przypomnieniem teatru, że czekają na swoich widzów. Oby to czekanie już niedługo się skończyło!