Granie na SZCZekanie

Granie na szczekanie

Skoro tu jesteście, to na pewno lubicie muzykę. Z dużym prawdopodobieństwem lubicie też psy. Wykorzystajcie więc to pierwsze, by pomóc tym drugim i kupcie bilet na Granie na SZCZekanie.

O tym, jak okrutnie traktowane przez człowieka potrafią być zwierzęta, można napisać niejedną książkę. Uratowane przez Poznańskie Zoo tygrysy miały szczęście nie tylko dlatego, że pomoc nadeszła. Ich największy fart polega na tym, że historia jest medialna. Dzięki temu pomoc płynie nie strumieniem, a rzeką z całego kraju. A nie oszukujmy się, bez pieniędzy nie da się wiele zrobić. Wiedzą o tym te, o których gazety nie piszą, a telewizja nie pokazuje. Te, które siedzą cichutko z dala od ludzkiego wzroku, dzielnie znosząc swój los. Psy ze schronisk najbardziej na świecie potrzebują domów, ale często są zbyt stare, zbyt chore, zbyt mało w typie, by mogły je znaleźć. Wiele z nich za kratami spędzi całe swoje życie. Na szczęście są ludzie walczący o to, by zapewnić im najlepszą możliwą opiekę. Robią co mogą, by zebrać fundusze na zaspokojenie potrzeb swoich podopiecznych. Na przykład organizują Granie na SZCZekanie.

Przyjemne z pożytecznym

Na pomysł wykorzystania muzyki w szczytnym celu, pomocy bezdomnym psom, wpadli pracownicy krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Okazał się on na tyle udany, że w tym roku czeka nas już trzydziesta pierwsza edycja Grania na SZCZekanie. Koncert odbędzie się 12 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie o godz. 18.30. Bilety nadal są dostępne i warto je nabyć z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze pomagacie psiakom! Jeśli nie możecie zapewnić ciepłego kąta i miłości, podarujcie chociaż kilka groszy. Trafi do nich nie tylko dochód z koncertu, ale też licytacji, które się podczas niego odbędą. Nie oszczędzajcie, bo psiaki zbierają na ambulatoryjną wannę do rehabilitacji i potrzebują każdej złotówki. Po drugie, nie mniej ważne, czeka Was po prostu dobra rozrywka w towarzystwie doborowych muzyków. Na scenie pojawią się tacy artyści jak: Krzysztof Cugowski, Ewa Błachnio wraz z grupą Muzikanty, Robert Chojnacki, Future Folk, Ola Królik i Jacek Królik, Kasia Moś, Mirosław Hady, Tomasz Kałwak, Łukasz Adamczyk, Renata Żełobowska-Orzechowska, Mariusz Pędziałek, Magda Hanausek i Nadia Socha. Zapowiadany jest również występ Gościa Niespodzianki.

granie na szczekanie
mat. prasowe