Desertfest | Stonerowa majówka w Berlinie

Desertfest

Masters Of Reality, Amenra, Witchcraft, Brant Bjork, Corrosion Of Conformity i 1000mods pośród gwiazd berlińskiej edycji Desertfest.

Desertfest to prawdziwa marka, która swoje festiwalowe filie ma w Berlinie, Antwerpii, Nowym Jorku czy Londynie. Festiwal skupia się na szeroko pojętej muzyce psychodelicznej, stoner rocku i stoner doomie. Kto zagra na berlińskiej edycji festiwalu? Już teraz zobaczcie zapowiedź wyjątkowej imprezy.

Desertfest 2020

 

Deserfest odbędzie się w dniach 1-3 maja 2020 roku w berlińskiej Treptow Arenie

Bilety na Desertfest trafiły już do sprzedaży. Pełny line-up festiwal jest dostępny na stronie organizatora.

Masters Of Reality

Masters Of Reality to jedna z legend desert rocka. Zespół powstał na początku lat 80. i zasłynął z niesamowicie zróżnicowanej twórczości. Formacja w swojej karierze grała bluesa, niemalże popowy rock w stylu Beatlesów czy ciężkie kompozycje hard rockowe. Chris Goss (wokalista) jest powszechnie znany jako producent zespołów Kyuss i Queens Of The Stone Age. To on przyczynił się do wzrostu popularności desert rocka i stoner rocka.

Brant Bjork

Brant Bjork to kolejna niesamowicie ważna postać dla stonera. Perkusista wraz z Joshem Homme’m i Johnem Garcią założyli Kyuss, gdy jeszcze byli w liceum. Bjork po rozpadzie zespołu zaangażował się w parę innych projektów, a pod koniec lat 90. rozpoczął karierę solową. Wydał m.in. ciepło przyjęty album – Jalamanta (1999).

Witchcraft

Szwedzki Witchcraft to czołowi reprezentanci europejskiego doom metalu. Cóż tu można rzecz – to jeden z najlepszych zespołów ze Skandynawii – zwłaszcza jeśli chodzi o ciężkie, stonerowe brzmienia. Panowie bardzo swobodnie operują melodiami i ścianą dźwięku. Co więcej, wokal Magnusa Pelandera jest wręcz znakomity. Jeśli chcecie spróbować doom metalu, to warto uruchomić Legend (2012) czy Firewood (2005).

1000mods

1000mods to grecka kapela stonerowa, która powstała w 2006 roku. Wśród głównych muzycznych inspiracji zespołu znajdują się m.in. Black Sabbath i Kyuss. Panowie mieszają bardzo ciężkie brzmienia z elementami psychodelicznego rocka. Zespół regularnie koncertuje w całej Europie – pojawił się także na Soulstone Gathering w Krakowie. Zresztą zobaczcie co o występie 1000mods napisał redaktor Maciej Juraszek:

Grecki 1000mods, to było to, na co czekałem. Kwartet wprowadził mnie w ekstazę. Panowie zamknęli pierwszy dzień imprezy, pokazując wszystkim czym tak naprawdę jest ta muzyka. Zapieprzające riffy gitarowe płynnie przechodziły w klimatyczne zagrywki, malując niesamowite pejzaże. Perkusja nadawała bujający rytm, rozpędzając leniwie piosenki, które często ciągnęły się w nieskończoność. Brudny, potężny bas dotrzymywał kroku i cudownie mruczał klejąc rytm i riff w całość. Na deser wokal, agresywnie stonowany i czadowy zarazem […]